Produkcja opon Pirelli w Rosji w 2010 r.

, 2 grudnia 2008, 0:00

Dnia 25 listopada 2008 r. Pirelli & C. SpA i Russian Technologies State Corporation podpisały umowę na mocy, której utworzona zostanie spółka joint venture, która rozpocznie produkcję opon w Rosji przed końcem 2010 roku. Umowa została podpisana w Moskwie w obecności Premiera Włoch Berlusconiego i Prezydenta Rosji Miedwiediewa. Budowa nowej fabryki Pirelli rozpocznie się z początkiem lata 2009 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na około 300 milionów euro. Fabryka ma produkować 4.2 miliona opon rocznie.

Umowa została podpisana 6 listopada w Moskwie, przez Prezesa Pirelli & C. SpA Marco Tronchetti Provera, i Dyrektora Generalnego Russian Technologies Sergey Chemezov, w obecności Premiera Włoch Silvio Berlusconiego i Prezydenta Rosji Dmitrija Medvedeva, podczas szczytu Włochy – Rosja. Pirelli i Russian Technologies rozpoczęły negocjacje niespełna kilka miesięcy temu w sprawie utworzenia spółki, kontrolowanej wspólnie, która będzie funkcjonowała na terenie Rosji i Wspólnoty Państw Niepodległych.

Umowa podpisana przez obie firmy określa zasady budowy nowego kompleksu przemysłowego produkującego opony do samochodów osobowych i ciężarowych w rosyjskim regionie Samara, którego władze w pełni popierają projekt. Fabryka będzie początkowo w stanie wyprodukować 4, 2 miliona opon rocznie, a koszt inwestycji szacowany jest na fundusze rzędu 300 milionów euro. Początek prac konstrukcyjnych fabryki przewidziano na lato 2009 r.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!