Delphi uczy studentów

, 25 listopada 2008, 0:00

W ramach projektu współpracy z uczelniami, pracownicy fabryki przełączników Delphi przygotowali serię warsztatów dla studentów Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach projektu współpracy z uczelniami, studenci Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczą w warsztatach organizowanych jesienią br. przez zakład Delphi w Gdańsku. Tematem prowadzonych przez pracowników Delphi zajęć, które odbywają się na terenie fabryki, jest optymalne wykorzystanie zasobów, zwane w przemyśle filozofią LEAN. Celem zajęć jest wprowadzenie studentów w dziedzinę technologii produkcji oraz zachęcenie ich do współpracy przy projektach Delphi.

Wybrani studenci poznają temat zarówno w teorii, jak i w praktyce. Pierwszy całodzienny warsztat odbył się 30. października, a w związku z dużym zainteresowaniem ze strony studentów – kolejna edycja odbyła się 20. listopada. Warsztaty organizowane są przy współpracy Biura Karier Uniwersytetu Gdańskiego oraz organizacji BEST Politechniki Gdańskiej.

Pracownicy Delphi należą do stale rosnącej grupy polskich praktyków zajmujących się stosowaniem nowoczesnej filozofii LEAN, której założenia stworzone zostały przez jednego z producentów samochodów. Przemysł motoryzacyjny należy do branż o największej konkurencyjności, stąd kluczem do sukcesu jest optymalne wykorzystanie zasobów. Dotyczy to zarówno etapu projektowania wyrobu, jak również jego wdrożenia do produkcji i potem procesu masowego wytwarzania.

– Wykorzystanie narzędzi LEAN, to w Delphi sposób na ciągłe podnoszenie konkurencyjności oferowanych przez nas produktów – komentuje Alicja Wolszczak, dyrektor zakładu Delphi w Gdańsku.

Współpraca z uczelniami
Zakład Delphi w Gdańsku od lat znany jest studentom lokalnych uczelni między innymi z racji organizowanych praktyk studenckich oraz uczestnictwa w targach pracy. Obecnie zakres współpracy poszerzany jest między innymi o warsztaty, a w przyszłości także dni otwarte organizowane w Delphi i na uczelniach.

– Bardzo cenimy współpracę z lokalnymi uczelniami, a wielu naszych pracowników jest ich absolwentami – dodaje Alicja Wolszczak. – Firma Delphi okazała się dla nich dobrym miejscem do rozwoju osobistego oraz wdrażania innowacyjnych pomysłów dla przemysłu motoryzacyjnego.

– Projekty przygotowane w ramach współpracy pomiędzy uczelniami a przemysłem zyskują zupełnie nową jakość i pokazują przyszłym pracodawcom dobre teoretyczne i techniczne przygotowanie naszych absolwentów – dodaje Ewa Sikorska-Trela pełnomocnik rektora Uniwersytetu Gdańskiego ds. kontaktów z pracodawcami. – Mamy nadzieję na kontynuację naszej współpracy z Delphi i nowe wspólne projekty w przyszłości.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!