Zakłady szlifierskie walczą o swoje prawa!

, 18 listopada 2008, 0:00

Dnia 15 listopada w Warszawie odbyło się spotkanie zakładów szlifierskich zainicjowane przez firmy MRT Polska, którą reprezentował Pan Władysław Miernik oraz Sunnen Polska reprezentowaną przez Prezesa Jarosława Mieszkowskiego, we współpracy ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych. Miało ono na celu zainicjowanie powstania Grupy Specjalistów Regeneracji w skrócie zwanej G. S. R. Przedstawiciele firm regenerujących części motoryzacyjne dyskutowali o przyszłości niezależnego rynku motoryzacyjnego.

Podczas spotkania reprezentanci zakładów szlifierskich z całej Polski rozmawiali m.in. o działalności prowadzonej przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych, a najwięcej zainteresowania wzbudziła tematyka wygaśnięcia rozporządzenia GVO, które zapewnia dostęp do danych technicznych dla niezależnego rynku motoryzacyjnego. Przepisy te wygasną w 2010 roku, a Komisja Europejska nie robi nic aby je przedłużyć. Temat tego ważnego rozporządzenia przedstawił szczegółowo Alfred Franke reprezentujący Stowarzyszenie Dystrybutorów. By rozporządzenie GVO lub przepisy zawarte w nim zostały przedłużone, potrzebne jest wspólne działanie całego niezależnego rynku. Zakłady szlifierskie z chęcią przyłączyły się do działań o zapewnienie zdrowej konkurencji w branży motoryzacyjnej oraz dostęp do tak ważnych dla całego niezależnego rynku danych. Taka integracja środowiska stworzy możliwość rozpoczęcia prac nad wspólną internetową platformą z dostępem do niej dla Członków Grupy – zauważył Tomasz Dziak właściciel dużej szlifierni "Auto Szlif". Dlatego też podczas spotkania od razu powołano Grupę Specjalistów Regeneracji, której priorytetem jest utrzymanie przepisów zawartych obecnie w Rozporządzeniu GVO.

Jest to początek działania tej Grupy, która w obronie własnych interesów zamierza systematycznie się powiększać, zapraszając do swojej struktury kolejne zakłady – jak słusznie podczas spotkania podkreślał Wojciech Jezierski z Zabrza.

Uczestnicy spotkania wytyczyli priorytetowe działania na najbliższe półrocze i wstępnie zaplanowali następne spotkanie Grupy Specjalistów Regeneracji za około 3 miesiące wystosowując zaproszenia do wszystkich szlifierni w Polsce aby włączyły się one do wspódziałania. Kontakt z reprezentantem G. S. R. pod adresem agnieszka@sdcm.pl  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 listopada 2008, 0:00 0 0

Brawo dla Pana Miernika i Mieszkowskiego - potrzebujemy danych, a sami nic nie zrobimy.

Odpowiedz

Anonim, 18 listopada 2008, 0:00 0 0

To jest bardzo dobra inicjatywa, nasze środowisko powinno się jak najbardziej integrować i współpracować ze sobą.

Odpowiedz

Anonim, 21 listopada 2008, 0:00 0 0

zgadzam się. w dzisiejszych czasach uważam, że takie inicjatywy są bardzo ważne.

Odpowiedz