Zima bez przykrych niespodzianek

, 4 listopada 2008, 0:00

Bosch proponuje trzy linie akumulatorów S3, S4 i S5 z nową technologią PowerFrame, która znacząco poprawia ich parametry elektryczne.

Technologia PowerFrame w akumulatorach Bosch
Boschowskie akumulatory S3 – S4 – S5 gwarantują niezawodny rozruch pojazdu nawet w mroźnych warunkach i po długim okresie postoju. Produkty są wyposażone w specjalnie skonstruowaną kratkę PowerFrame, przy której produkcji stosuje się nową metodę sztancowania (wytłaczania). Kratka posiada mikroporowatą, a przy tym bardzo odporną strukturę powierzchniową, do której bardzo dobrze przylega masa czynna. Konstrukcja PowerFrame wyróżnia się także innym niż dotychczas rozmieszczeniem żyłek kratki, które prowadzone są bezpośrednio do chorągiewki. W ten sposób prąd przekazywany jest najszybszą drogą i bez strat do biegunów, a następnie do odbiorników elektrycznych.

Dodatkowo, w miejscach kratki, które są narażone na największe obciążenia elektryczne, naniesiono więcej ołowiu. Stabilna rama kratki zapobiega korozji na krawędziach oraz jej odkształceniom. Separator jest odporny na uszkodzenia i zwarcia, do których mogłoby dochodzić w wyniku zetknięcia kratki z płytą ujemną. Nawet w przypadku zwiększonego obciążenia akumulatora – np. wskutek dużej ilości odbiorników dodatkowych, jazdy na krótkich odcinkach lub silnego mrozu, akumulator gwarantuje przepływ prądu i odpowiednią moc rozruchową.

Kratka PowerFrame Boscha (po prawej stronie) koroduje w minimalnym stopniu, co praktycznie nie osłabia jej właściwości przewodzenia prądu. W kratce po lewej stronie widać materiał skorodowany pomiędzy ziarnami stopu. Rezultat – osłabiony przepływ prądu i krótsza żywotność akumulatora.

Program akumulatorów Bosch jest przejrzysty i łatwy w stosowaniu. Jego koncepcja oparta jest na trzech liniach urządzeń (S3, S4, S5), które zróżnicowane pod względem pojemności i mocy rozruchowej, przeznaczone są do pojazdów o małych, średnich lub dużych potrzebach energetycznych. Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zapewnia hermetycznie zamknięta pokrywa o specjalnej konstrukcji, która podczas transportu lub montażu pod kątem zapobiega wyciekowi elektrolitu z akumulatora. Akumulatory Bosch S3, S4 i S5 odznaczają się nawet o 30 proc. wyższą mocą rozruchu zimnego silnika, niż akumulatory konwencjonalne, mają również o 30 proc. dłuższą żywotność. Ze względu na minimalne zużycie wody, akumulatory są w pełni bezobsługowe, czyli nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych przez cały okres użytkowania.

Objęte dwuletnią gwarancją akumulatory Boscha z nową technologią PowerFrame są dostępne w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych oraz warsztatach samochodowych, w tym sieci Bosch-Service. Więcej informacji na stronach internetowych: www.akumulatorybosch.pl oraz www.powerframe.pl.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!