Podwójne sprzęgło LuK wśród finalistów nagrody Pace

, 4 listopada 2008, 0:00

Suche sprzęgło podwójne produkowane przez GmbH & Co. oHG, dostawcę dla branży motoryzacyjnej z Baden, zostało jednym z finalistów nagrody PACE 2009, w kategorii „Produkt Europejski”. Od 1994 roku ta prestiżowa nagroda jest przyznawana przez Ernst & Young, Centrum Badań Transportu (TRC Inc.) oraz amerykański magazyn „Automotive News”. Otrzymują ją produkty, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego.

Suche podwójne sprzęgło LuK, którego produkcję na szeroką skalę rozpoczęto na początku roku, dostępne w nowej 7 biegowej zautomatyzowanej przekładni (DSG) firmy Volkswagen, już spotkało się z ogromnym zainteresowaniem w świecie techniki. Jako pierwsze na świecie – w przeszłości podwójne przekładnie były dostępne jedynie z podwójnymi sprzęgłami pracującymi na oleju – suche podwójne sprzęgło charakteryzuje się szybką, łatwą zmianą biegów oraz zmniejszonym zużyciem paliwa nawet w porównaniu z podobnym mu modelem, z ręczną przekładnią.

Grupa ekspertów odwiedzi dostawcę sprzętu automotoryzacyjnego w Bühl, około połowy listopada, aby lepiej poznać możliwości firmy, przyjrzeć się jej rozwojowi oraz konkurencyjności produktu. Nagroda PACE 2009 będzie zaprezentowana 29 kwietnia 2009, w Stanach Zjednoczonych, w Detroit.

Możliwości firmy LuK podkreślono już rok temu, podczas ostatniej uroczystości wręczenia nagród PACE, przyznając jej wyróżnienie: Wówczas, grupa ekspertów była pod wrażeniem projektu amortyzatora hybrydowego firmy LuK. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!