Myjnie samochodowe w ofercie WSOP

, 28 października 2008, 0:00

 Firma WSOP wprowadziła do sprzedaży profesjonalne urządzenia do mycia samochodów. W ofercie znajdują się zarówno najbardziej popularne modele myjni, takie jak:

• bezdotykowe myjnie samoobsługowe
• automatyczne myjnie portalowe
• myjnie tunelowe (potokowe)
• myjnie do samochodów ciężarowych i autobusów
• oraz wyposażenie ręcznych salonów mycia i autokosmetyki

Liczba firm oferujących usługi mycia pojazdów w Polsce jest jeszcze wciąż niewystarczająca i nie nadąża za szybko rosnącą liczbą pojazdów poruszających się po drogach.
– Dysproporcja ta dotyczy szczególnie średnich i małych miast. Niedobór takich usług wzmaga ponadto fakt, że powoli przechodzą do historii mycia i sprzątania pojazdów „w ogródkach” czy „pod blokiem” – zaznacza Artur Czekaj, menedżer produktu (Dział Myjnie Samochodowe) w firmie WSOP.

W obecnym czasie rynek usług mycia pojazdów podbijają myjnie bezdotykowe. Dzieje się tak dzięki rosnącemu wśród kierowców popytowi na samodzielne i tańsze mycie, a także niższe koszty inwestycji. Dla porównania – za sumę około 500 tysięcy złotych stanowiącą koszt uruchomienia myjni szczotkowej (wliczając zakup urządzenia i budynek z przyłączami) – można wybudować czterostanowiskową myjnię bezdotykową.

– Przy założeniu dużego ruchu klientów porównanie wypada zdecydowanie na korzyść myjni bezdotykowych. Co prawda, cena mycia jest w tym przypadku niższa, a koszty jednostkowe wyższe, ale i tak potencjalne zyski z funkcjonowania takiej myjni mogą być nawet dwukrotnie wyższe – powiedział Artur Czekaj.

Razem ze wzrostem liczby samochodów jeżdżących po naszych drogach oraz wymagań i wygody kierowców, zapotrzebowanie na tego typu obiekty w Polsce będzie rosło.
Centra mycia i usług autokosmetyki mogą funkcjonować niezależnie lub też jako doskonałe uzupełnienie już istniejącej stacji kontroli pojazdów, serwisu ogumienia, warsztatu samochodowego lub stacji paliw i LPG.

Nowoczesna technologia mycia pozwala na szybkie i skuteczne umycie samochodów przy wykorzystaniu minimalnej ilości wody i środków chemicznych. Aby uatrakcyjnić i zwiększyć przychody z inwestycji w myjnię obok hali myjni i stanowisk do mycia lokalizuje się zwykle urządzenia do sprzątania wnętrz, które generują dodatkowe przychody, dając jednocześnie kierowcy możliwość kompleksowego zadbania o samochód. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!