Trwa ogólnopolski finał Young Car Mechanic

, 19 kwietnia 2017, 15:23

Trwa krajowy finał konkursu Young Car Mechanic, organizowany przez Inter Cars. Finał z udziałem reprezentantów 3 krajów, odbędzie się w połowie maja.

Young Car Mechanic to konkurs dla uczniów 17 szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizowanym przez Inter Cars programie – Młode Kadry. Ma na celu odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Spółka chce też popularyzować zawód mechanika wśród młodzieży, wykorzystując przy tym symulator pracy, stanowiący narzędzie zarówno do nauki, jak i pogłębiania pasji.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1100 uczniów. Pierwszy etap, eliminacje, rozpoczął się 1 lutego. W jego ramach uczestnicy, korzystając ze specjalnie przygotowanej w tym celu gry „Car Mechanic Simulator”, wypełniali zadania, polegające na wirtualnych naprawach samochodów. Przy każdej naprawie musieli również rozwiązać quiz, co wymagało od nich dobrej znajomości branży motoryzacyjnej. Po odpowiedzeniu na te pytania mogli przejść do kolejnego zlecenia naprawy.

 

Drugi etap rywalizacji  rozpoczął się 6 kwietnia,  do którego awansowali ci uczniowie, którzy rozwiązali najwięcej quizów i udzielili największej liczby poprawnych odpowiedzi. Zadania w tym etapie są zbliżone do tych z pierwszego etapu. Zasadniczą różnicą jest jednak wersja gry, z której korzystają uczestnicy. Tym razem jest to wersja specjalna „Car Mechanic Simulator 201 Mercedes-Benz”. Zlecenia, które otrzymywali zawodnicy, nie sugerowały, co trzeba naprawić – każdy sam musiał znaleźć uszkodzoną część i wymienić ją na nową.

10 najlepszych zawodników zaproszono do udziału w finale konkursu, który odbywa się dziś (20 kwietnia) w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. Tym razem wszystkie zadania wykonują oni już w rzeczywistym świecie. Przygotowano dla nich konkurencje, w ramach których zrealizują naprawy samochodów, a także poszczególnych podzespołów. Ponadto muszą wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu tematyki technicznej oraz diagnostyki. W ten sposób wyłonionych zostanie 3 finalistów, którzy awansują do europejskiego finału konkursu Young Car Mechanic. Ten odbędzie się w dniach 15-16 maja. Oprócz uczniów z Polski, uczestniczyć w nim będą reprezentanci Litwy i Łotwy.

Głównym partnerem konkursu Young Car Mechanic jest PlayWay.

Partnerzy strategiczni: Bosch, Castrol i Grupa Schaeffler.

Partnerzy wspierający: Denso, Osram, SKF, Mahle, Contitech, NTN i SNR.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!