Kolejne sukcesy świec żarowych NGK

, 27 października 2008, 0:00

W ostatnich latach firma NGK Spark Plug Europe odnotowała znaczne osiągnięcia w dziedzinie świec żarowych. Koncern jest już dostawcą PSA, największego producenta samochodów z silnikiem Diesla – co drugi samochód z linii produkcyjnej PSA ma zamontowane świece żarowe NGK. Wkrótce NGK zostanie również dostawcą świec żarowych do Grupy Fiata.

Ścisła współpraca miedzy NGK i PSA nad rozwojem świec żarowych zaowocowała tym, że dziś 50% samochodów z silnikiem Diesla produkowanych w tym koncernie ma zamontowane świece żarowe marki NGK na oryginalnym wyposażeniu. NGK zobowiązało się także do następnych dostaw świec żarowych w roku bieżącym. Mimo, że firma nie ujawniła, do których silników będą montowane świece NGK, to niniejsze porozumienie stanowi kamień milowy wzajemnej współpracy, ponieważ Fiata po raz pierwszy zdecydował się zainstalować świece żarowe NGK na oryginalnym wyposażeniu.

Do grona producentów stosujących produkty NGK należą już: BMW, Citroën, Ford, Jaguar, Land Rover, Mazda,Mercedes, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Renault i VW/Audi. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 30 października 2008, 0:00 0 0

Czyje sondy lambda są najlepsze?

Odpowiedz