Nowa technologia systemu autogaz

, 11 kwietnia 2017, 10:13

STAG 500 DIS to rozwiązanie autogaz przeznaczone dla silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

 

Technologia została opracowana przez firmę AC S.A., producenta instalacji LPG marki STAG. System wyróżnia technologia pracy oparta w 100 procentach na zasilaniu gazowym, bez udziału benzyny.

Koncepcja STAG 500 DIS jest  odmienna od wcześniejszych rozwiązań systemów autogaz, stosowanych przez markę STAG oraz innych producentów instalacji LPG. Rozwiązanie to ma być odpowiedzią na potrzeby branży motoryzacyjnej, która obecnie jest zdobywana przez silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Instalacja zawiera standardowe komponenty, takie jak węże termoplastyczne, reduktor, wtryskiwacze, elektrozawory i zbiornik. Pompa HP nie wymaga żadnych modyfikacji. Producent twierdzi, że jest odporna na błędy za sprawą braku emulacji wtryskiwaczy benzynowych.

– Stworzony system STAG 500 DIS jest odpowiedni do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Wyróżnia się technologią pracy całkowicie opartą na zasilaniu gazowym, bez udziału benzyny. Gaz wtryskiwany jest w dwóch fazach jednocześnie (ciekłej i odparowanej), przez co eliminuje mankamenty typowej VI generacji. Ponadto, jest również przygotowany do silników  z układem dwuwtryskiwaczowym benzyny – mówi Marcin Trocki, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Rozwoju z firmy AC S.A., która opracowała system STAG 500 DIS.

– Jedynym minusem instalacji STAG 500 DIS jest nieznacznie słyszalna pompa LPG. Trudne może się okazać także znalezienie odpowiedniego miejsca do montażu w przypadku małych pojazdów. Pracujemy jednak nad tymi niedociągnięciami, aby system był idealny – przyznaje Marcin Trocki.

STAG 500 DIS obsługuje silniki dwuwtryskiwaczowe (multi+direct).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kris, 22 kwietnia 2017, 19:56 0 -1

Tylko czekać aż cała reszta bialostoczcyzny skopiuje staga

Odpowiedz