Sukces zimowej opony Pirelli w testach ADAC

, 21 października 2008, 0:00

Zimowa opona Pirelli Winter 190 SnowControl otrzymała najwyższą ocenę w opublikowanym właśnie, corocznym teście opon zimowych przeprowadzanym przez niezależnych ekspertów z niemieckiego automobilklubu ADAC. Specjaliści uznali oponę Pirelli Winter 190 SnowControl za „szczególnie godną polecenia”. Opona pokonała konkurencyjne produkty i znalazła się wśród czterech najlepszych opon zimowych.

W tym roku fachowcy z ADAC poddali wnikliwym badaniom 17 zestawów opon zimowych

i 2 komplety opon całorocznych różnych producentów w rozmiarze 195/65 R15, czyli jednym z najpopularniejszych na rynku. Właśnie takie opony są najczęściej montowane do samochodów klasy kompaktowej. Eksperci ADAC oceniali m.in.: właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni, na śniegu, błocie pośniegowym i lodzie, zużycie bieżnika, wpływ oporów toczenia na zużycie paliwa oraz poziom emisji hałasu.

Zimowa opona Pirelli Winter 190 SnowControl została oceniona jako produkt bardzo dopracowany i doskonale wyważony. Na ekspertach ADAC szczególne wrażenie zrobił fakt, że ogumienie włoskiego producenta bardzo dobrze sprawuje się na śniegu. Także dążenie Pirelli do oferowania kierowcom bardzo trwałych, ekologicznych i ekonomicznych produktów oceniono wysoko – model Winter 190 SnowControl pochwalono za bardzo niskie opory toczenia co bezpośredni przekłada się na wysoką ekonomię zużycia paliwa – najwyższa nota w finałowej czwórce.

„Sukces opony Pirelli Winter 190 SnowControl w niezwykle wymagającym teście ADAC jest dla nas potwierdzeniem, że opona zapewnia maksymalną przyczepność i bezpieczeństwo w warunkach zimowych. Tym samym oznacza to, że nasza praca nad ciągłym udoskonaleniem produktów i rozwojem technologii przynosi wymierne korzyści dla kierowców w Polsce i całej Europie. Możemy być pewni, że zimowe ogumienie Pirelli podoła najbardziej wymagającym warunkom drogowym.” – skomentowała wyniki testu Anna Borzęcka, Advertising & PR Manager Pirelli Polska.

Pirelli Winter 190 SnowControl zapewnia dobrą trakcję i bezpieczeństwo w niepomyślnych warunkach atmosferycznych

Wyniki najnowszego testu opon zimowych ADAC 2008 zostały opublikowane na stronie internetowej automobilklubu – www.adac.de. Również pod tym adresem można obejrzeć film, który pokazuje jak specjaliści sprawdzają opony.

Zimowa opona Pirelli Winter 190 SnowControl z kierunkowym wzorem bieżnika i opatentowaną geometrią została zaprojektowana z myślą o szerokim wachlarzu samochodów, od miejskich po samochody średniej i dużej mocy. Wszechstronna zimowa opona powstała dzięki wiedzy zdobytej podczas ulepszania zimowych opon Pirelli High Performance. Zapewnia dobrą trakcję i bezpieczeństwo w niepomyślnych warunkach atmosferycznych. Dobrze się sprawdza w niskich temperaturach dzięki zastosowaniu mieszanki z dodatkiem krzemionki.

Wzór bieżnika oparty o oryginalny bieżnik kierunkowy i zapewnia maksymalne przyleganie na lodzie, śniegu i na mokrych nawierzchniach, równocześnie zapewniając optymalne osiągi i komfort jazdy na suchych nawierzchniach. Specjalny wzór bieżnika wpływa na redukcję poziomu hałasu. Dzięki zastosowaniu mieszanek ACT (Adaptive Compound Technology) zwiększa się wydajność i wydłuża się żywotność bieżnika w sezonie zimowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!