Prezes Brembo w organizacji Automotive Hall of Fame

, 30 marca 2017, 14:55

Henry Ford, André Citroёn, Enzo Ferrari, Ettore Bugatti – to tylko niektórzy z członków organizacji Automotive Hall of Fame (AHF). Już wkrótce dołączy do nich Alberto Bombassei, Prezes Brembo zostanie zaprzysiężony w AHF podczas ceremonii, która odbędzie się w lipcu w Detroit.

Automotive Hall of Fame, z siedzibą w Dearborn (Michigan), została założona w Nowym Jorku w 1939 roku w celu uhonorowania i opowiedzenia historii tych, którym udało się dokonać wybitnych osiągnięć w przemyśle motoryzacyjnym. Od swojego powstania AHF zaprzysiężyła ok. 800 indywidualności, w tym ośmiu Włochów.

Alberto Bombassei z Enzo Ferrari

Uważane za największy zaszczyt w przemyśle motoryzacyjnym, powołanie do grona Automotive Hall of Fame jest zarezerwowane dla tych, którzy zasłynęli ze swych indywidualnych osiągnięć, innowacyjności i historycznych dokonań. W tym gronie znaleźli się między innymi Henry Ford (1967), Ferdinand Porsche (1987) i André Citroёn (1998) oraz innych włoskich ikon motoryzacji, zarówno z czasów współczesnych, jak i minionych, takich jak: Enzo Ferrari (2000), Ettore Bugatti (2000), Giovanni Agnelli (2002), Giorgetto Giugiaro (2002), Battista “Pinin” Farina (2004), Nuccio Bertone (2006), Sergio Pininfarina (2007) i Luca Cordero di Montezemolo (2015).

– Jestem bardzo wdzięczny komisji za nominowanie mnie do tego zaszczytnego wyróżnienia – komentuje Alberto Bombassei – Ten dowód uznania napawa mnie ogromną dumą i chcę się tym podzielić ze wszystkimi pracownikami Brembo, którzy przez ponad 50 lat dokładają starań, aby nasze unikatowe produkty były rozpoznawane i używane w skali globalnej w najbardziej prestiżowych na świecie pojazdach. – dodał Bombassei.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!