20 lat testerów KTS Boscha

, 14 października 2008, 0:00

Innowacyjna technika samochodowa oparta na wielu elektronicznych systemach wymusza na warsztatach samochodowych konieczność wykonywania diagnozy sterowników. Bosch od 20 już lat oferuje uniwersalne testery diagnostyczne KTS, dzięki którym warsztaty mogą sprostać wymaganiom, jakie stawia nowoczesna diagnostyka pojazdowa. Od 1988 roku na całym świecie sprzedano ponad 100 tys. różnych typów urządzeń serii KTS.

Pierwszy tester w serii – KTS 300 – został wprowadzony na rynek w roku 1988. Niedługo po jego wprowadzeniu, pojawił się moduł KTS 100, który można było stosować w połączeniu z analizatorem spalin lub testerem silnika Boscha. Pod koniec lat osiemdziesiątych Bosch zaprezentował tester KTS 115 będący modułowym uzupełnieniem do diagnostyki OBD. W kolejnych latach seria KTS była konsekwentnie doskonalona. 

Od roku 1999 testery są wyposażone w oprogramowanie ESI[tronic]. Do typowej diagnostyki sterowników z możliwością odczytu i kasowania pamięci błędów, doszły wkrótce także instrukcje dotyczące procedur weryfikacji usterek, dzięki czemu testery KTS stały się jeszcze bardziej pomocne w pracy warsztatów. Obecnie seria urządzeń KTS oferuje systemy przystosowane do potrzeb każdego serwisu: od modułu OBD w analizatorze spalin BEA, poprzez mały, poręczny tester KTS 200, moduły PC wykorzystujące komunikację radiową (Bluetooth), które mogą być zintegrowane w testerach FSA, aż po kompleksowe testery diagnostyczne KTS 670. Najnowocześniejsza technika pomiaru z wykorzystaniem multimetru i dwukanałowego oscyloskopu oraz bezbłędna identyfikacja złącza diagnostycznego danego producenta sprawiają, że diagnostyka sterowników, diagnozowanie usterek i naprawa stają się szybsze i bezpieczniejsze.

Oferta Boscha jest dostosowana do współczesnych wymagań rynku motoryzacyjnego. Zwiększający się udział komponentów elektronicznych nakłada na warsztaty obowiązek ciągłego kształcenia się i posiadania zaawansowanych technicznie urządzeń przystosowanych do całościowej diagnostyki pojazdów. Bosch proponuje warsztatom kompleksową ofertę pomagającą w utrzymaniu rynkowej konkurencyjności: szkolenia i doradztwo techniczne, wyposażenie diagnostyczne, specjalistyczne oprogramowanie oraz części zamienne o jakości wyposażenia fabrycznego. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!