Nowa instalacja LPG dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa

, 27 marca 2017, 11:41

Firma AC S.A. opatentowała instalację LPG z wtryskiem gazu do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Rozwiązanie ma być jeszcze lepsze niż instalacje gazowe VI generacji.

Systemy LPG VI generacji opierają się na zastosowaniu wtrysku gazu w fazie ciekłej. Jest on dostarczany poprzez wtryskiwacze benzynowe, zasilane przez wysokociśnieniową pompę benzynową. Rozprężenie LPG następuje tu w cylindrze, co skutkuje jego pełniejszym wypełnieniem oraz efektywniejszym spalaniem mieszkanki paliwowo-powietrznej. Firma AC przekonuje, że instalacja z wtryskiem gazu w fazie ciekłej może być jednak jeszcze lepsza, co zamierza udowodnić swoim nowym systemem do zasilania silników z wtryskiem bezpośrednim.

– Instalacja, którą opatentowaliśmy jest przystosowana do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Nasze rozwiązanie, jako pierwsze na świecie, będzie przystosowane do pracy z silnikami tzw. dwuwtryskiwaczowymi. Cieszymy się niezmiernie i już nie możemy doczekać premiery tego rozwiązania – mówi Marcin Trocki z firmy AC S.A.

Technologia zostanie oficjalnie zaprezentowana 7 kwietnia 2017 r. podczas targów GasShow w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Rodrzi, 7 kwietnia 2017, 11:58 1 0

myślę że wypadałoby obniżyć koszty montażu mokrego wtrysku gazu a nie wymyślać nowe rozwiązania. Chyba że te przyniosą wymierne korzyści w postaci spadku cen montażu i jeszcze lepszej efektowności spalania - mocy.

Odpowiedz