Nowa opona letnia klasy UHP od Dębicy

, 21 marca 2017, 9:02

Polska marka oponiarska Dębica wprowadza nową oponę letnią klasy UHP – Presto UHP2.

Opona ma być przeznaczona dla kierowców, poszukujących bardzo dobrych osiągów za konkurencyjną cenę. Konstrukcja bieżnika Presto UHP2 wyróżnia się dużą liczbą ostrych krawędzi (po 340 na oponę), które przecinają warstwę wody na drodze, czego rezultatem jest dobre prowadzenie i hamowanie na mokrych nawierzchniach. Ponadto zaokrąglone części barkowe bieżnika zaprojektowano tak, aby skutecznie rozpraszały wodę, co zmniejsza ryzyko aquaplaningu.

Opona uzyskała wysokie oceny na europejskiej etykiecie opon. Wszystkie wprowadzone w tym roku na rynek rozmiary Presto UHP2 będą posiadały w tym zakresie najwyższą kategorię A. Dodatkowo w zależności od rozmiaru produkt uzyskał ocenę od B do E w zakresie efektywności paliwowej.

Konstrukcja ‘Uniform Contact Pressure’, rozkłada ciśnienie powietrza w strefie kontaktu z nawierzchnią, czego wynikiem jest równomierne zużycie bieżnika, a tym samym długie przebiegi. Ponadto, poprawione parametry oporów toczenia obniżają zużycie paliwa regulując rozpraszanie energii na styku opony z obręczą, co jest kolejnym ważnym aspektem dla klientów Dębicy. Dodatkowo asymetryczny wzór bieżnika ze sztywniejszym żebrem zewnętrznym zapewnia lepsze właściwości hamowania na suchej nawierzchni.

– Inżynierowie Dębicy ściśle ze sobą współpracując stworzyli oponę o wysokich osiągach i dużej trwałości za przystępną cenę. Zaawansowane technologie zastosowane w nowej oponie UHP zapewniają konsumentom satysfakcję zarówno z zakupu jak i eksploatacji – powiedział Martijn De Jonge, dyrektor marek opon osobowych Goodyear w regionie EMEA.

Technologie zastosowane w nowym Presto UHP2 zostały dokładnie zademonstrowane na animacjach, które można obejrzeć poniżej:

Nowa Dębica Presto UHP2 będzie dostępna w 21 rozmiarach, pokrywających około 63% segmentu letnich opon UHP.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!