Valeo przejmuje niemiecką spółkę

, 20 marca 2017, 12:34

Firma Valeo zdecydowała się na przejęcie niemieckiej spółki Gestigon. Jest to start-up specjalizujący się w systemach przetwarzania trójwymiarowego obrazu, który umożliwia monitorowanie zachowania kierowcy i pasażerów samochodów. 

Zakup niemieckiej spółki wzmacnia rolę Valeo w dziedzinie technologii jazdy autonomicznej, ponieważ rozwiązania Gestigon ułatwiają stworzenie nowych sposobów obsługi i prowadzenia auta, które stale komunikuje się z internetem i innymi uczestnikami ruchu. Dzięki temu Valeo będzie w stanie zaoferować lepsze produkty zwiększające komfort podróżowania i ułatwiające funkcjonowanie systemów wsparcia kierowców.

Ten aspekt branży motoryzacyjnej gwałtownie szybko zyskuje na znaczeniu. Dlatego tym ważniejsze jest pozyskanie przez Valeo dostępu do oprogramowania opracowanego przez Gestigon, które pozwala na rozpoznawanie gestów i ruchów osób podróżujących samochodem. Praktycznym zastosowaniem będzie łatwiejsza kontrola np. senności u kierowcy czy rozproszenia jego uwagi, ale także ocena zajętości miejsc, co wpływa na sterowanie otwarciem poduszek powietrznych w razie wypadku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!