Nowy dostawca filtrów do Formuły 1

, 20 marca 2017, 11:25

Komponenty produkowane przez UFI Filters będą używane podczas najważniejszych wyścigów samochodowych 2017 roku.

Wszystkie najważniejsze drużyny biorące udział w tegorocznych mistrzostwach świata Formuły 1 będą korzystały z różnego rodzaju rozwiązań filtracyjnych opracowanych przez UFI Filters. Wszystkie rozwiązania dostosowane są do wymagań samochodów Formuły 1 i będą modyfikowane z uwzględnieniem zmian zachodzących w ich silnikach podczas wyścigów. UFI Filters dostarczy do każdego bolidu nawet 14-15 filtrów, począwszy od filtrów oleju silnikowego, poprzez filtry paliwa (nisko- i wysokociśnieniowe) i filtry „last chance” (do obiegów wody i/lub oleju), aż po filtry hydrauliczne, filtry wody do układu chłodzenia i filtry do hydraulicznego wspomagania kierownicy.

Obecność UFI Filters w sportach wyścigowych w 2017 roku nie ogranicza się tylko do Formuły 1. Produkty firmy odgrywają również kluczową rolę podczas wyścigów MotoGP – w motorach Aprilia i Ducati stosowane są filtry oleju silnikowego i filtry ssawne. Używane są również podczas mistrzostw GT2 i GT3 oraz Superbike.

Systemy filtracyjne przeznaczone dla świata wyścigów opracowywane są w dedykowanym oddziale High-Tech w Nogarole Rocca, gdzie ekipa wyspecjalizowanych techników projektuje i wdraża nowe produkty przeznaczone do specjalnych zastosowań. Przeznaczając połowę swego czasu na tworzenie produktów pod kątem zawodów motoryzacyjnych, zespół ten cały czas równolegle współpracuje z różnymi ekipami wyścigowymi w celu opracowania najbardziej innowacyjnej technologii filtracji, proponując własne rozwiązania lub projektując je wspólnie z inżynierami-projektantami różnych konstruktorów.

– Obecność w obrębie firmy działu High-Tech oraz wnoszone przez niego know-how ma strategiczne znaczenie dla produkcji tradycyjnych technologiimotoryzacyjnych w UFI Filters. Umożliwia nam to przełożenie tego, czego nauczyliśmy się od samochodów wyścigowych na pojazdy drogowe. Ta wiedza rozpościera się na wybór procesów, materiałów oraz dostawców i ma decydujący wpływ na właściwości technologiczne wszystkich komponentów UFI Filters, których jakość jest od zawsze jest rozpoznawalna na rynku. – stwierdził Luca Betti, UFI Group Aftermarket Business Unit Director.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!