Continental przedstawia PremiumContact 6

, 17 marca 2017, 15:25

Continental wprowadził do oferty letnią oponę PremiumContact 6 przeznaczoną do samochodów osobowych. Opona jest dostępna w 46 rozmiarach, do felg o średnicach od 16 do 21 cali.

Nowa PremiumContact 6 wypełnia lukę pomiędzy ogumieniem do samochodów sportowych a oponami do aut klasy średniej i luksusowych. Model stopniowo będzie zastępował opony ContiPremiumContact 5 oraz ContiSportContact 5.

Dzięki innowacyjnej mieszance siliki i rewolucyjnej technologii bieżnika nowa letnia opona Continental zapewnia lepsze właściwości prowadzenia, a także zmniejszoną emisję hałasu (redukcja o 1 dB). Łańcuchy polimerów w mieszance zapewniają lepszy kontakt ogumienia z nawierzchnią oraz wyższą trwałość bieżnika, dzięki czemu przebieg został wydłużony o ponad 15 procent. Jednocześnie PremiumContact 6 gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzony kategorią “A” w hamowaniu na mokrej nawierzchni – dla wszystkich rozmiarów, we wszystkich segmentach pojazdów.

Nowa letnia opona PremiumContact 6, mimo iż trafiła na rynek dopiero na początku 2017 roku, już zwyciężyła w teście opon przeprowadzonym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild. Spośród 52 testowanych modeli w rozmiarze 225/50 R17, ogumienie Continental uzyskało najlepsze wyniki w hamowaniu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!