Kolejny 1000 zł powędrował do zwycięzcy konkursu SDCM!

, 19 września 2008, 0:00

Nadchodzą ciężkie czasy dla niezależnych warsztatów samochodowych, nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Rozporządzenie GVO gwarantujące dostęp do danych technicznych dla niezależnego rynku motoryzacyjnego wygasa w 2010 roku, a mająca na te przepisy wpływ Komisja Europejska nie zamierza przedłużać regulacji zawartych w rozporządzeniu.

Tym samym niezależne warsztaty stoją przed realnym zagrożeniem braku dostępu do danych technicznych, a co za tym idzie zagrożeniem ograniczenia możliwości napraw aut, co oznaczać będzie konieczność odsyłania klientów do autoryzowanych warsztatów niejednokrotnie położonych w dalekiej odległości od konsumentów.

Dystrybutorzy części chcąc uniknąć tak drastycznego pogorszenia sytuacji niezależnych warsztatów wspierają finansowo działania Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych, które włączyło się w europejską kampanię „Prawo do naprawy”. Członkowie SDCM rozważają nawet możliwość zwiększenia nakładów na rzecz ochrony interesów niezależnych warsztatów i sklepów.

W celu promocji działalności dystrybutorów części motoryzacyjnych, Stowarzyszenie zorganizowało konkurs dla właścicieli niezależnych warsztatów oraz sklepów. Na zwycięzców czekały trzy kupony o wartości 1000, 600 lub 300 zł netto na zakup części u dowolnie wybranych dystrybutorów będących członkami Stowarzyszenia. Aby mieć szansę na zdobycie nagrody należało wyrazić swoją opinię odpowiadając na pytanie o charakterze sondażowym zamieszczone na stronie www.sdcm.pl . Pytanie konkursowe brzmiało następująco: Jak według Pana(i) warsztat może wynagrodzić dystrybutorom (członkom SDCM) wspieranie działań na rzecz dostępu do danych technicznych dla niezależnych warsztatów i sklepów?

Ponad 73% uczestników konkursy było zdania, że najlepszą formą odwdzięczenia się dystrybutorom za ich wsparcie są zwiększone zakupy u członków Stowarzyszenia. Co 5 ankietowany ograniczyłby zakupy w firmach, które nie są członkami SDCM, natomiast ponad 7% uczestników konkursu twierdziło, że najlepszą metodą byłoby promowanie Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych.

W tym miesiącu spośród wszystkich uczestników konkursu nagrody w formie kuponów na darmowe zakupy otrzymują:

Waldemar Nowicki – Auto Waldi Serwis Handel W. Nowicki – bon o wartości 1000zł
Grzegorz Gruszka – PPUH WEGA2 – bon o wartości 600zł
Mariusz Żukowski – Auto Części FHU Jan Żukowski – bon o wartości 300zł

Kupony powyższe zwycięzcy będą mogli zrealizować wyłącznie u członków Stowarzyszenia, których lista znajduje się poniżej.

AD Polska (AD Dahol, AS Stachura, A, AD Stenmot), Auto Euro S.A., Auto-land Sp. z o.o., Auto Partner S.A., P.W. Autos Sp. z o.o., BSL Truck, Elit Polska Sp. z o. o., Group Auto Union Polska Sp. z o. o. (Autorak, Auto-Partner, Auto-Zatoka, BHMD, Dabo, Edpol, Inter Parts, Motorol, Opoltrans, Rodon, Skabagis), Hipol Sp. z o.o., Inter Cars S.A. , Inter Team Sp. z o. o., Marpeto Polska Sp. z o.o., PH Motogama Sp. j., Moto-Profil Sp. z o. o., P.W. Optimal , Vema Pol Sp. z o. o., Master Sport Automobiltechnik (MS), Tomala Sp.j.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!