Przyłącz się do Europy- podpisz petycję

, 16 września 2008, 0:00

8 edycja targów Inter Cars była dla Koalicji R2RC czasem wytężonej pracy. Stworzone stoisko przenosiło zwiedzających do roku 2010, kiedy to wygasa rozporządzenie GVO/BER 1400/2002. Goście targów mogli zobaczyć zamknięte drzwi warsztatu niezależnego wraz z wyjaśnieniem powodów tego stanu rzeczy:

Nie dla wszystkich osób jest jasne, co właściwie znaczy GVO dla branży motoryzacyjnej. Dlatego za pomocą specjalnych plansz informowano o realnym zagrożeniu brakiem dostępu do informacji technicznej. Wraz z wygaśnięciem rozporządzenia koncerny samochodowe nie będą miały prawnego obowiązku udzielania danych technicznych niezależnym warsztatom i producentom części i urządzeń. Brak tej wiedzy uniemożliwi wielu firmom sprawne funkcjonowanie. Aby dokonać niektórych, napraw klienci będą zmuszeni do skorzystania z usług autoryzowanego serwisu, płacąc wysokie ceny zarówno za części, jak i usługi.

Bardzo ważnym elementem prowadzonej akcji były rozmowy, podczas których wyjaśniano zainteresowanym rozmaite kwestie związane z funkcjonowaniem rozporządzenia GVO oraz zachęcano do podpisania petycji w sprawie utrzymania rozwiązań prawnych korzystnych dla niezależnego rynku motoryzacyjnego. Wszystkie zebrane podczas targów petycje zostaną przekazane Komisji Europejskiej. 

Osoby, które chciałyby przyłączyć się do tej ogólnoeuropejskiej akcji, zapraszamy do podpisania petycji w Internecie, na stronie głównej www.r2rc.pl . Do oddawania głosów zachęcamy nie tylko pracowników branży motoryzacyjnej, ale także wszystkich użytkowników pojazdów, którzy również odczują brak rozporządzenia GVO, w postaci braku prawa wyboru, gdzie naprawiać samochód oraz wspomnianych wyższych cen za części i usługi. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!