Dunlop GrandTrek AT3 – opona do SUVa

, 16 września 2008, 0:00

Dunlop prezentuje nową oponę letnią dla pojazdów 4×4/SUV – Dunlop GrandTrek AT3, która równie dobrze ma się trzymać autostrady, jak i szutru.

Nowa opona GrandTrek AT3, która ma za zadanie połączyć doskonałe wyniki zarówno na drogach ubitych, jak i nieutwardzonych z wysokim komfortem jazdy, stanowiła dla inżynierów Dunlopa nowe wyzwanie. Wymagało ono innowacyjnego podejścia w zakresie stosowanych składników i projektu samej opony.
Podczas pracy nad nową oponą, priorytetami dla inżynierów Dunlopa były zużycie opony, wyniki na mokrych nawierzchniach, przyczepność, poziom hałasu i komfort jazdy – tak na nawierzchniach twardych, jak i nieutwardzonych.

Nowy kwadratowy kształt strefy styku opony Dunlop GrandTrek AT3 z podłożem zapewnia bardziej równomierne zużywanie się bieżnika, ponieważ nacisk na podłoże jest bardziej równomierny. Dzięki temu opona zużywa się w podobnym stopniu, bardziej jednorodnie, co przedłuża jej trwałość.

 

Dowiedz się więcej

125. rocznica powstania firmy Dunlop
125. rocznica powstania firmy Dunlop

W roku 2013 mija 125. rocznica powstania producenta opon Dunlop. Wynalazca opony pneumatycznej i globalny dostawca opon do sportów motorowych zmienił ostatnio częściowo kierunek swojego rozwoju. Jubileusz Dunlop i plany na przyszłość W ostatnim czasie marka skupia się na pracach mających na celu zwiększanie efektywności paliwowej oraz wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, zarówno na torze wyścigowym, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!