MEYLE z wyższą rangą dostawcy w firmie Morgan

, 1 marca 2017, 10:15

MEYLE dostarcza od stycznia 2016 części zawieszenia i układu kierowniczego do firmy Morgan Motor Company. Obecnie dostarcza komponenty do modeli Morgan Aero 8. Trafiają też do zespołu Aero Racing Team. Teraz niemiecki producent ma rangę dostawcy Tier-1 w firmie Morgan.

Brytyjska firma Morgan Motor Company buduje samochody sportowe od roku 1909. Rocznie jest to blisko 1 000 pojazdów, większość produkcji nadal odbywa się ręcznie. Nowy Aero 8 jest teraz wyposażony w części MEYLE ORIGINAL z zakresu zawieszenia i układu kierowniczego. Inżynierowie producenta z Hamburga jak partnerzy w konstrukcji od początku byli włączeni w projekty firmy Morgan i wspierali ją swoimi ekspertyzami.

– Nie możemy sami wszystkiego wytwarzać ręcznie i jesteśmy uzależnieni od dostawców, którzy myślenie o jakości mają tak samo zakotwiczone jak my. Wyciągamy profity z innowacji innych przedsiębiorstw i poszukiwaliśmy takiego partnera, który mółby towarzyszyć nam także podczas procesu konstrukcyjnego – mówi Jon Graham z Morgan Motor Company.

– To, że w firmie Morgan mamy teraz rangę dostawcy Tier-1, potwierdza nasze dążenie do jakości – wyjaśnia André Sobottka, członek Zarządu do spraw dystrybucji, marketingu i komunikacji w MEYLE. – Nasza uwaga także w przyszłości będzie skoncentrowana na rynku części zamiennych. Ale akurat jako sparingpartner w dostawach do serii możemy nie tylko podzielić się naszym Know-how, ale też zdobywamy nową wiedzę. Tak powstałe synergie dają profity także ostatecznie naszym klientom w warsztatach– w końcu cała nowo zdobyta wiedza płynie bezpośrednio do konstrukcji w MEYLE. – dodaje.

– Nie będziemy spoczywać na naszym sukcesie, ale zamiast tego chcemy naszą kooperację z firmą Morgan jeszcze bardziej rozbudować – mówi Sven Nielsen, Kierownik Działu Strategii Produktu i Rozwoju w MEYLE – Przez wspólną pracą nad konstrukcją w samochodach istnieje możliwość, że MEYLE w przyszłości będzie dostarczać jeszcze więcej części do Aero 8. Nie jest wykluczona także współpraca przy innych modelach firmy Morgan. – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!