Opona Geolandar A/T G015 od Yokohamy

, 26 lutego 2017, 11:54

Opona Geolandar A/T G015 to nowa propozycja japońskiej marki YOKOHAMA, dedykowana pojazdom typu SUV i 4×4. Dzięki doskonałej trakcji, zwiększonej wytrzymałości i wysokim osiągom, zapewnia komfortowe prowadzenie zarówno na autostradach, jak i górskich drogach.

Geolandar A/T G015 to najnowszy model z serii opon, opracowanej przez YOKOHAMA na potrzeby większych i cięższych pojazdów typu SUV, pick-up i 4×4. Wszechstronna opona typu all-terrain zapewnia wysokie osiągi w każdych warunkach drogowych. Produkt posiada oznaczenia 3PMSF oraz M+S, spełniając wszelkie wymagania dotyczące opon całorocznych.

Nowość gwarantuje doskonałą przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni – suchej, mokrej czy ośnieżonej. Nowy wzór bieżnika z lamelami 3D i optymalnym rozłożeniem rowków obwodowych, w znacznym stopniu poprawia trakcję i zwiększa odporność ogumienia na zużycie. Oponę cechuje wysoka wytrzymałość – zastosowana w konstrukcji bieżnika pełna powłoka nylonowa, zapobiega uszkodzeniom, takim jak przecięcia czy ukruszenia. Na długą eksploatację opony wpływa też jej optymalna szerokość, odpowiedzialna za dłuższy przebieg i wyższe osiągi podczas jazdy z dużą prędkością.

Geolandar A/T G015 została wyprodukowana z wykorzystaniem elementów innowacyjnej japońskiej technologii YOKOHAMA BluEarth. Jednym ze składników nowej mieszanki gumowej jest olejek pomarańczowy – innowacyjny składnik zapewnia lepszą przyczepność zwiększając elastyczność gumy i powierzchnię styku z nawierzchnią. Nawet przy dynamicznej jeździe w deszczu i śniegu, na zakrętach i trudnych drogach Geolandar A/T G015 doskonale poradzi sobie z hamowaniem. Specjalne rozwiązania zabezpieczają przed aquaplaningiem. Solidne bloki barkowe i cztery rowki wzdłużne – odpowiedzialne za dobry drenaż i odprowadzenie wody spod kół – chronią przed poślizgiem na mokrej nawierzchni.

Pięciostopniowy bieżnik redukuje poziom hałasu zewnętrznego zwiększając komfort kierowcy i pasażerów. Dodatkowym atutem jest oryginalny design bieżnika i ścian bocznych. Geolandar A/T G015 dostępna jest w dystrybucji ITR CEE w rozmiarach od LT235/85R16 120R do 31X10.50R15 109S. Cena od 433 zł (dla rozmiaru 215/70R16).

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Jasper, 29 kwietnia 2017, 13:55 2 -1

Kupiłem opony Yokohama A/T G015na ten sezon podobno maja świetna żywotność i sa jednymi z lepszych w swojej klasie. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Fajnie trzymają auto na drodze i w terenie. Zobaczymy na ile starczają.

Odpowiedz

Sorbek, 29 października 2017, 20:04 1 -1

Przejeździłem na tych oponach cały rok. Powiem szczerze, ze warto zainwestować w takie opony na cały rok. O dziwo bieżnik po roku użytkowania nie zużył się aż tak bardzo, wygląda nadal jak nowy. Dodatkowo mam z głowy czekanie w godzinnych kolejkach na wymianę opon i wywarzanie kół.

Odpowiedz

Alan, 11 listopada 2017, 14:55 1 -1

Jeżdżę na tych oponach od kilku miesięcy i lepszych gum na kołach nie miałem. Auto faktycznie b.dobrze się prowadzi bez względu na warunki. Nawet jak pojawiają się przymrozki rano i droga jest śliska nie ma problemu z przyczepnością czy hamowaniem.

Odpowiedz

Olaf, 18 maja 2018, 22:31 1 0

Słaba guma, mom jom w polonezie i ujowo, rzić ucieko na każdym winklu

Odpowiedz

Paweł, 26 września 2018, 21:13 0 0

Ja właśnie rozglądam się za całorocznymi do WW. Czy jest ktoś w stanie wyrazić opinię o nich przy większym przebiegu?

Odpowiedz