Nowa opona osobowa ADVAN FLEVA V701 od Yokohamy

, 26 lutego 2017, 13:26

Yokohama, japoński producent opon premium, wprowadza na polski rynek nową oponę do samochodów osobowych – ADVAN FLEVA V701. Nowość zaprojektowano z myślą o komforcie i bezpieczeństwie jazdy z dużą prędkością (opona produkowana wyłącznie z indeksem W i Y). Według producenta zastosowane rozwiązania gwarantują wysoką sterowalność pojazdu nawet na mokrej nawierzchni oraz wyjątkowo cichą jazdę.
Nowa opona ADVAN FLEVA V701 to doskonała propozycja letnia dla miłośników dynamicznej jazdy, właścicieli aut sportowych czy tuningowanych. To najnowszy model flagowej serii ADVAN, stworzonej z myślą o samochodach wyścigowych. Dzięki nowym technologiom opona pozwala uzyskać wysoką kontrolę nad autem w trakcie szybkiej jazdy, na mokrej nawierzchni i na zakrętach. Model uzyskał najwyższą ocenę parametru hamowania na mokrej nawierzchni – klasę A – dla większości rozmiarów. Doskonała precyzja i sterowalność to zasługa układu szerokich nacięć na barku opony oraz stabilnej konstrukcji bloków bieżnika, zwiększającej sztywność opony. Udoskonalona konstrukcja zapewnia optymalną strefę kontaktu opony z nawierzchnią.

W produkcji nowego modelu wykorzystano specjalną mieszankę gumy, przeznaczoną do opon sportowych. Jednym ze składników jest olejek pomarańczowy, poprawiający elastyczność gumy, a w efekcie zapewniający większą powierzchnię styku opony z nawierzchnią. Dzięki kontroli nagrzewania, guma w ciągu kilku sekund przystosowuje się do szybkiej jazdy.

ADVAN FLEVA V701 umożliwia pewne prowadzenie nawet podczas ulewnych opadów. Kierunkowy wzór bieżnika z licznymi krawędziami zapewnia przyczepność na mokrej i śliskiej drodze, a specjalnie zaprojektowane rowki odprowadzają wodę spod kół. Ryzyko aquaplaningu minimalizuje odpowiedni układ lameli uformowanych w kształcie zygzaków. Nowy model flagowej serii ADVAN ucieszy kierowców, dla których ważny jest nowoczesny design – oponę wyróżnia efektowna, agresywna rzeźba bieżnika.

Opona bardzo cicha. Generowany hałas zewnętrzny nie przekracza 67-69 dB, zwiększając komfort jazdy. Model produkowany jest wyłącznie w wersji z indeksem Y (max. prędkość 300 km/h) oraz W (max. prędkość 270 km/h), dostępny w rozmiarach od 205/55R15 88V do 265/30R19 93W. Cena od 435 zł (dla rozmiaru 205/45R16).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!