Nowe zestawy nasadek do odkręcania kół

, 22 lutego 2017, 13:44

W ofercie firmy Würth Polska pojawiły się nowe produkty. Są to zestawy nasadek do wykręcania śrub przy kołach. Na uwagę zasługują specjalne nasadki do uszkodzonych śrub.

Zestaw nasadek do wykręcania uszkodzonych śrub przy kołach

Zestaw ten rozwiązuje problem demontażu śrub mocujących koła samochodu – śrub zapieczonych lub ze zniszczonym łbem.

Nasadki posiadają podwójny profil: standardowy sześciokątny do śrub z nieuszkodzonym łbem i profil spiralno-stożkowy do śrub ze zniszczonym łbem.

 

Zestaw jest dostarczany w metalowym pudełku odpornym na uszkodzenie, z wkładką piankową przytrzymującą włożone narzędzia. Nasadki są przystosowane do zastosowania z kluczami udarowymi. Numer artykułu to: 0714 131 400.

Zestaw nasadek wzmacnianych do kół

Zestaw nasadek wzmacnianych do kół ze zintegrowanym pierścieniem wzmacniającym spełnia normę: DIN 3121/ISO 1174.

Cechy produktu:

  • Napęd: otwór na sztyft zabezpieczający i podtoczenie na gumowy o-ring.
  • Geometria: wersja długa.
  • Zastosowanie stalowego pierścienia wzmacniającego zwiększa żywotność nasadki co najmniej dwukrotnie w porównaniu do wersji nasadki bez pierścienia do kół samochodowych.

Numer artykułu to: 0714 134 30 .

– Delikatne powierzchnie kół samochodowych ze stopów lekkich wymagają używania do ich demontażu odpowiednich narzędzi. Przeznaczone do tego są specjalne cienkościenne nasadki udarowe z tuleją ochronną z tworzywa sztucznego. Zastosowanie tulei ochronnej wymusza jednak zmniejszenie grubości ścianki takiej nasadki. Z praktyki wiemy, że najczęstszym uszkodzeniem jest pęknięcie profilu nasadki w najcieńszym miejscu. – mówi Artur Kordowski, Product Manager Würth Polska – Aby wydłużyć czas eksploatacji tego typu narzędzia, w naszych narzędziach zastosowaliśmy specjalny pierścień z wysokowytrzymałej stali narzędziowej, który opasuje czołowy fragment nasadki. Jego zastosowanie pozwala na dalszą eksploatację nasadki, w której pękł profil główny. W takim przypadku pierścień przejmuje naprężenia powstające przy montażu śrub, a nasadka nadal dysponuje pełną funkcjonalnością.

Produkty są dostępne w sklepach stacjonarnych Würth Polska oraz w e-sklepie firmy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!