MB Pneumatyka inwestuje w nowe hale

, 17 lutego 2017, 15:12

MB Pneumatyka, firma produkująca złącza do układów hamulcowych w samochodach użytkowych, zapowiada inwestycje i wzrost zatrudnienia.

Po zbudowaniu hali o powierzchni 1000 mkw., MB Pneumatyka planuje w tym roku rozpoczęcie rozbudowy hal o kolejne 1300 mkw. Firma planuje też zwiększenie zatrudnienia w kluczowych działach – konstrukcji, sprzedaży i produkcji, by sprostać nowym kontraktom.

– Eksport to obecnie 80 proc. naszej sprzedaży, ale chcemy, by równie szybko rosła sprzedaż w Polsce. Tworzymy nowe rozwiązania dedykowane producentom autobusów, interesuje nas także współpraca z producentami, ciężarówek, maszyn rolniczych i naczep. Dlatego cały zysk, podobnie jak w poprzednich latach, przeznaczymy na inwestycje w badania i rozwój oraz maszyny – mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB Pneumatyka.

Przychody firmy z Sulechowa wzrosły w 2016 r. do 16,7 mln zł. Wynik netto sięgnął 1 mln zł. Największy udział w sprzedaży nadal ma eksport do krajów Unii Europejskiej (9,1 mln zł, ). Równolegle rośnie także sprzedaż na rynki pozaeuropejskie i w kraju. Firma planuje ekspansję na Wschód i na rynek turecki. Rozwija też sprzedaż w Chinach i Brazylii.

– Naszej sprzedaży nie opieramy wyłącznie na produktach z katalogu. Kluczem do sukcesu i takiego wzrostu przychodów było oferowanie produktów szytych na miarę potrzeb klientów. Jeśli odbiorca potrzebuje nowych rozwiązań, to je od nas otrzymuje – wyjaśnia Małgorzata Bieniaszewska.

Komentarze

Brak komentarzy!