Goodyear dostawcą opon dla nowego Porsche

, 15 lutego 2017, 10:10

Nowe Porsche Panamera będzie poruszało się na oponach Eagle F1 Asymmetric 3. Opony klasy Ultra-High Performance wybrano na fabryczne wyposażenie tego pojazdu – na osi przedniej w rozmiarze 265/45ZR19 (105Y) XL, a w rozmiarze 295/40ZR19 (108Y) XL na osi tylnej.

Aby spełnić wymagania Porsche, Goodyear opracował oponę o najwyższych parametrach prowadzenia, mając przy tym na uwadze niskie opory toczenia. Opony będą nosić oznaczenie ‘N0’, wskazujące, że zostały zatwierdzone przez Porsche jako wyposażenie fabryczne pojazdów produkowanych przez tę markę.

Eagle F1 Asymmetric 3 wykorzystują nową mieszankę, która zapewnia zwiększoną przyczepność podczas hamowania i trakcję na suchych i mokrych nawierzchniach. Precyzja kierowania i trwałość opony dzięki mocniejszej i lżejszej konstrukcji, a także lepszych właściwościach trakcyjnych, zachowaniu podczas pokonywania zakrętów, charakterystyki zużycia bieżnika i efektywności paliwowej.

– Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 są doskonale dopasowane do Porsche Panamery dzięki najnowszym technologiom, które pozwalają kierowcom cieszyć się sportową jazdą i zapewniają doskonałe własności trakcyjne w każdych warunkach. – powiedział Nick Harley, Goodyear Managing Director OE Consumer EMEA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!