50 tysięcy stacji KONFORT TEXA

, 10 lutego 2017, 11:09

W zakładach Monastier di Treviso osiągnięto rekord łącznej liczby 50 tysięcy stacji KONFORT nowej serii 700, wyprodukowanych w ostatnich pięciu latach.

50 tysięcy stacji to rekordowy wynik w sektorze wyposażenia warsztatowego: stacje obsługi klimatyzacji są w rzeczywistości zaawansowanymi urządzeniami przeznaczonymi do konserwacji oraz serwisowania samochodowych układów klimatyzacji.

Równolegle z historycznym wynikiem, TEXA poszerzyła obszar produkcji stacji KONFORT do łącznej powierzchni ok. 5000 metrów kwadratowych. Znajdują się na nim dwie równoległe i w pełni automatyczne linie produkcyjne. Łącznie, w obszarze produkcji stacji KONFORT codziennie zatrudnionych jest 65 pracowników.

– 50 tys. sztuk stacji KONFORT serii 700 jest bez wątpienia znaczącym osiągnięciem – skomentował Bruno Vianello, Prezes TEXA – który potwierdza naszą pozycję światowego leadera w sektorze wyposażenia warsztatów. Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę również ilości maszyn wcześniejszej serii, czyli KONFORT 600, przekroczylibyśmy ilość 70 tys. sztuk, co dla sektora, takiego jak nasz, stanowi niekwestionowany rekord. Oczywiście nie spoczniemy na laurach, a wręcz przeciwnie, dzięki nowym obszarom produkcyjnym liczymy na pobicie nowego rekordu produkcji jeszcze w 2017 roku.

Gama KONFORT składa się z 10 modeli, zdolnych do obsługi wszystkich trzech typów czynnika chłodzącego stosowanych dzisiaj na rynku motoryzacyjnym: R134a, R1234yf i najnowszy R744. Sukces linii KONFORT przyczynił się także do rekordowego dla TEXA obrotu uzyskanego w 2016 roku, którego wartość wyniosła 82 miliony Euro (w tym 73% eksportu), co stanowi wzrost o 29% w porównaniu do roku ubiegłego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!