Pełna automatyzacja w firmie Tomex Hamulce

, 18 sierpnia 2008, 0:00

Okres wakacji był pracowity dla firmy Tomex Hamulce, która właśnie zakończyła proces wdrażania jednej ze swoich większych w inwestycji w ostatnich latach. Nowością jest uruchomiony, jako pierwszy w Polsce, nowoczesny zestaw automatycznych pras, który dzięki pełnej automatyzacji podnosi czterokrotnie wydajność produkcyjną.

Co 15 sekund wypuszczany jest gotowy klocek hamulcowy, przy czym cały proces produkcyjny jest monitorowany przez system komputerowy. Czas cyklu, temperatura, ciśnienie oraz pomiar grubości nakładki ciernej przed, w trakcie i po prasowaniu są z góry ściśle określone i od początku do końca kontrolowane już nie przez człowieka, ale przez najnowocześniejsze oprogramowanie, które czuwa także nad procesem samooczyszczania.

Klocki są produkowane w cyklu 9. odparowań dla zapewnienia najwyższej jakości materiału ciernego. Technologia ta pozwala na równomierne wygrzewanie z każdej strony i zapewnia jednakową gęstość każdego klocka hamulcowego. Na całej powierzchni materiału ciernego zachodzą równomiernie reakcje chemiczne, dzięki czemu każdy klocek jest tej samej, wysokiej jakości.

„Inwestycja ta wraz z połączeniem scorchingu czyli podwójnego wypalenia, który oferujemy jako jedyny producent w tej części Europy, stawia nas w czołówce światowych producentów materiałów ciernych – powiedział Jacek Tomczyk – Dyrektor Handlowy TOMEX Hamulce. Zaufały nam już dwa światowe koncerny, których poddostawcą staliśmy się dzięki szybkiemu rozwojowi oraz licznym inwestycjom w automatyzację produkcji. Pełna automatyzacja z jednej strony zapewnia wysokiej jakości produkt, z drugiej natomiast oferuje niższy koszt produkcji przy tzw. długich seriach. Z naszej strony pragniemy podzielić się z naszymi klientami zarówno tym pierwszym, jak i drugim efektem, a co za tym idzie zaoferowaliśmy jeszcze atrakcyjniejsze ceny na blisko 350 najbardziej popularnych pozycji klocków oraz szczęk hamulcowych Tomex – dodał P. Tomczyk.

Firma w chwili obecnej oferuje ponad 600 pozycji klocków oraz szczęk hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych. Ponadto w ofercie znajduje się dodatkowa linia referencji przeznaczonych do aut ciężarowych oraz autobusów.

Więcej szczegółów dotyczących nowej linii znaleźć można na stronie www.tomexc.com.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 października 2014, 20:20 0 0

https://www.youtube.com/watch?v=cW0AmPI_hIg
automatyzacja?

Odpowiedz