Bezpieczniej z Valeo

, 13 sierpnia 2008, 0:00

W tym miesiącu pojawiła się kolejna nowość z gamy Post Equipment. Guideo to system łączący w sobie 4 rozwiązania najnowszej generacji. To moduł kamery, umiejscowiony w kabinie pojazdu wyposażony w 4 funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, nieustannie monitorujący drogę podczas jazdy.

Funkcja Video Box rejestruje obraz drogi w przypadku nagłych zmian prędkości (przyśpieszenia i hamowania). Funkcja Video box nagrywa 20-sekundowe sekwencje wideo w przypadku nagłych zmian prędkości (przyspieszenia lub hamowania). System może nagrać do 30 takich sekwencji, (nowa zawsze zastępuje najstarszą). System nagrywa momenty bezpośrednio przed i zaraz po zderzeniu.
Nagrania mogą być następnie przeniesione do komputera za pomocą łącza USB, w celu obejrzenia lub przesłania.
System Video box może również zostać włączony ręcznie przez kierowcę w dowolnym momencie, niezależnie od nagłych zmian prędkości pojazdu.

Funkcja Lane Alert (system ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu) ostrzega kierowcę w przypadku niezamierzonego przekroczenia białej linii wyznaczającej pas ruchu na drodze. Funkcja zmniejsza ryzyko zjechania z drogi i wypadku ostrzegając sygnałem alarmowym.
Funkcja Lane Alert alarmu zmiany pasa ruchu stosuje algorytm w celu wykrycia momentu, kiedy pojazd przekracza białą linię i natychmiast informuje kierowcę za pomocą alarmu dźwiękowego lub wiadomości głosowej. Ostrzeżenie słychać zaraz po przekroczeniu linii, co pozostawia kierowcy wystarczająco dużo czasu na odzyskanie kontroli nad pojazdem. Próg przewidywania może zostać dostosowany za pomocą programowania odległości alarmowania wybieranej przez kierowcę.

Funkcja Beep&Watch ostrzega kierowcę o ruchu przed pojazdem, co jest bardzo przydatne w korkach lub podczas postoju na czerwonym świetle.
Funkcja Beep&Watch dzięki zmianom w obrazie identyfikuje ruch przed pojazdem i informuje kierowcę jeżeli samochód z przodu odjedzie. System włącza się automatycznie jeżeli pojazd stoi bez ruchu przez 3 sekundy.

Funkcja Optilane (asystent utrzymania pozycji w pasie ruchu) pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy w środkowej części pasa ruchu. Funkcja Opti Lane optymalnego pasa jazdy używa algorytmu kontrolującego zjeżdżanie pojazdu na boki w odniesieniu do oznaczeń na drodze i natychmiast informuje kierowcę, który następnie może odpowiednio poprawić trajektorię. Kierowca jest informowany jak tylko pojazd zjeżdża na bok dłużej niż 5 sekund.

– Funkcje Lane Alert i Optilane są nieaktywne kiedy kierowca używa kierunkowskazów, sygnalizując że przekroczenie białej linii jest jego zamiarem!

– System włącza się, kiedy pojazd osiągnie minimalną prędkość określoną przez kierowcę. System jest kompatybilny zarówno z białymi jak i żółtymi oznaczeniami na drodze.

– Wszystkie 4 funkcje są umieszczone w module kamery zwróconej w kierunku drogi.
Kamera jest umieszczona pod lusterkiem wstecznym w kabinie i nie zakłóca linii wzroku kierowcy.

– System uruchamia się automatycznie po uruchomieniu samochodu i nieustannie monitoruje drogę, nawet przy słabym świetle (1 lux).

Nagrane instrukcje pomagają użytkownikowi w początkowych ustawieniach urządzenia i dostarczają informacji o 4 funkcjach, oraz asystują kierowcy podczas podróży. Informacje są dostępne w kilku językach (w tym język polski). Dodatkowo, oprócz wiadomości audio, sygnały wizualne z tyłu modułu kamery informują, które z funkcji są włączone podczas jazdy.

Niestety urządzenia nie można montować w samochodach ciężarowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!