Tenneco uruchamia w Gliwicach produkcję innowacyjnych amortyzatorów

, 30 stycznia 2017, 10:13

Tenneco ogłosiło rozpoczęcie produkcji w Gliwicach amortyzatorów Monroe OESpectrum, które zaprezentowano podczas wrześniowych targów Automechanika. Firma świętowała też wyprodukowanie w śląskim zakładzie 5-milionowego amortyzatora.

Nowa gama amortyzatorów Monroe OESpectrum wykorzystuje technologię Monroe R-TECH2 Rebound Valving Technology zapewniającą bardzo szybką reakcję na zmieniające się warunki jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu przyczepności do nawierzchni, elastyczniejszej jazdy, zwiększonej kontroli kierowcy nad pojazdem oraz swobody. Technologia wykorzystuje zawór sterujący wysokiej prędkości – Impact Control Valve – zwiększający dwukrotnie możliwość wytłumiania w porównaniu do konwencjonalnych amortyzatorów. To z kolei przekłada się to, że każdy element gamy OESpectrum gwarantuje połączenie kontroli na wysokim poziomie oraz redukcji hałasu, drgań i uciążliwości działania. Amortyzatory OESpectrum są dostępne dla większości modeli lekkich pojazdów sprzedawanych w Europie.

oes

– Wybierając tę zaawansowaną technologię, nasi partnerzy na rynku wtórnym będą mogli zaoferować doskonałe wrażenia z jazdy, które powszechnie były dostępne tylko za pośrednictwem produktów oryginalnych – powiedział Bruce Ronning, wiceprezes i dyrektor generalny Tenneco Europe Aftermarket.– zdradza Ronning.

Zakład Gliwice Plus

– Dzięki otwarciu zakładu Gliwice Plus (G+) udało nam się zapewnić setki dodatkowych miejsc pracy w Gliwicach. Mamy nadzieję, że nieustający rozwój naszej oferty oraz inwestycje w rozbudowę zakładu G+ przełożą się na możliwość stworzenia setek kolejnych miejsc pracy. – zdradza Ronning.

Firma uczciła wyprodukowanie 5-milionowego egzemplarza amortyzatora w wyspecjalizowanym zakładzie wytwarzającym te części na rynek wtórny, po niecałych 18 miesiącach od jego uruchomienia.

T380_5760x2160_5milions_Shock_Produced_02

Zakład Tenneco w Gliwicach zatrudnia 1422 osoby w dwóch halach produkcyjnych oraz 129 osób w działach sprzedaży oraz usług inżynieryjnych w ramach Tenneco Eastern European Engineering Centre (E3C). Zakład E3C odgrywa istotną i ważną rolę w rozwoju komponentów poprawiających charakterystykę jazdy, konwencjonalnych tłumików oraz układów zawieszenia o jakości OE. Zakład Gliwice Plus (G+) jest dedykowany produkcji amortyzatorów i rozpórek na globalny rynek części zamiennych. Produkcja amortyzatorów monotube rozpocznie się w maju 2017.

Więcej informacji o gamie amortyzatorów Monroe OESpectrum można uzyskać kontaktując się z dostawcami produktów Monroe oraz na www.monroe-oespectrum.com.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!