Myjki warsztatowe z efektem bioremediacji

, 25 stycznia 2017, 9:37

Obserwując rozwój technologii zauważamy, że coraz większą uwagę przykłada się do ekologii, bezpieczeństwa dla środowiska oraz użytkowników.

CRC Industries, znany producent chemii warsztatowej wdraża tę strategię w odniesieniu do swoich produktów, a obecnie rozszerza ją wprowadzając na rynek polski nowatorskie myjki warsztatowe SmartWasher® z efektem bioremediacji.

Bioremediacja jest technologią usuwania zanieczyszczeń substancjami ropopochodnymi za pomocą żywych mikroorganizmów. Rozkładają one szkodliwe dla środowiska substancje na takie, które nie powodują dewastacji środowiska naturalnego.

Myjki warsztatowe SmartWasher® produkowane są od ponad 20 lat przez amerykańską firmę Chemfree (www.chemfree.com), która w kwietniu 2015 r została przejęta przez CRC Industries. SmartWasher® jest najlepiej sprzedającym się na świecie systemem mycia części z wykorzystaniem zjawiska bioremediacji.

Wykorzystujący opatentowaną metodę z wykorzystaniem naturalnej bioremediacji, SmartWasher® system umożliwia użytkownikowi drastyczne zmniejszenie ilości odpadów, redukcję kosztów usuwania odpadów niebezpiecznych i związanych z nimi formalności. System łączy w sobie wyjątkowo skuteczny płyn odtłuszczający na bazie wodnej o nazwie OzzyJuice®, specjalny filtr cząstek stałych OzzyMat™ impregnowany bezpiecznymi, naturalnie występującymi drobnoustrojami o imieniu Ozzy®.

Zalety myjek SmartWasher®:

  • Redukcja odpadów niebezpiecznych dla środowiska
  • Płyn myjący:

– Skutecznie czyści uporczywe zabrudzenia, smary, oleje itd.
– Jest niepalny,
– Nie zawiera składników lotnych niebezpiecznych dla operatora,
– Jest łagodny dla skóry (neutralne pH),

  • Obniżenie kosztów mycia
  •  Wytrzymałe i trwałe urządzenie myjące wykonane z HDPE

Jak bioremediacja działa w SmartWasher®?

xzSmartWasher® wykorzystuje opatentowane OzzyMat™ wprowadzając mikroby (drobnoustroje) do procesu czyszczącego. Uaktywniają się one w momencie wprowadzenia płynu OzzyJuice®. Krążąc w obiegu zamkniętym owe mikroby rozkładają lub „zjadają” smary, oleje i inne produkty organiczne.

Zanieczyszczenia te są następnie przekształcane w nieszkodliwy dwutlenek węgla i wodę. OzzyJuice® jest ogrzewany do temperatury 42°C dla utrzymywania skuteczności mikrobów Ozzy® na optymalnym poziomie, ciepły roztwór czyści znacznie lepiej niż zimny. Dodatkowa korzyść z ciepłego roztworu to, że czyni pracę przyjemniejszą szczególnie zimą.

Nasze mikroby Ozzy® są niepatogenne i całkowicie bezpieczne. Są one wysoce wyspecjalizowaną mieszanką kultur, dobraną i dostosowaną do degradacji szerokiej gamy odpadów organicznych. Agresywnie atakują i rozbijają olej i tłuszcz, ale nie atakują obcych substancji, takich jak metale, tworzywa sztuczne lub gumy.

Chociaż idea produktu oparta na żywych drobnoustrojach może wydawać się nieco dziwna, to rzeczywiście jest rozwiązaniem bezpiecznym dla środowiska. Drobnoustroje są powszechnym zjawiskiem w przyrodzie.

Podobne typy drobnoustrojów są stosowane od wielu lat w różnych aplikacjach bioremediacji, takich jak wycieki ropy naftowej, w tym oczyszczanie po wycieku ropy tankowca Exxon Valdez w marcu 1989.

OzzyJuice® zawarty w urządzeniu jako nieszkodliwy roztwór odtłuszczający na bazie wodnej, jest niezwykle mocny i czyści bardzo skutecznie, nie powoduje korozji, jest niepalny, nietoksyczny. Zawiera środki powierzchniowo czynne, które obniżają napięcie powierzchniowe. Smary i oleje odrywane są od czyszczonej części pozostawiając czystą powierzchnię. Należy pamiętać, że OzzyJuice® myje równie skutecznie jak niebezpieczne rozpuszczalniki nie powodując przy tym obrażeń dla skóry.

CRC_SmartWasher_-_zdjecie_na_banner

Zobacz ulotkę

Myjki SmartWasher® będą dostępne u dystrybutorów firmy CRC Industries w pierwszym kwartale tego roku.

Aby uzyskać więcej informacji o produkcie lub umówić indywidualną prezentację myjki w Państwa warsztacie prosimy o kontakt: radoslaw.szwedo@crcind.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!