DENSO i Toshiba rozwijają sztuczną inteligencję

, 24 stycznia 2017, 22:05

DENSO i Toshiba podjęły współpracę, której celem jest rozwijanie sztucznej inteligencji stosowanej w pojazdach.

Technologia AI opracowywana przez dwie wielkie firmy technologiczne – nazywana głębokimi sieciami neuronowymi (DNN – deep neural networks) – będzie wykorzystywana w systemach rozpoznawania obrazu i ma na celu wspieranie jazdy autonomicznej.
System_rozpoznawania_obrazu_DENSO
Toshiba jest jedną z największych na świecie firm technologicznych, opracowujących i produkujących zaawansowane układy elektroniczne na globalną skalę, w tym komputery, laptopy i telewizory. Współpraca DENSO z Toshibą umożliwi ulepszenie sieci DNN.

Rozwój jazdy autonomicznej oznacza, że komputery samochodowe muszą być w stanie bezpiecznie zinterpretować różne sytuacje drogowe, przeszkody i oznakowanie za pomocą rozpoznawania obrazu. Sieci DNN rozwijane przez DENSO i Toshibę, wzorowane na działaniu ludzkiego mózgu, powinny poprawić sposób działania funkcji rozpoznawania obrazu w autonomicznych pojazdach.

Technologia DNN w ciągu ostatnich lat znacząco się rozwinęła. Głębokie sieci neuronowe są wciąż ulepszane i będą stosowane w komputerach pojazdów w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia dla jazdy autonomicznej. Tradycyjne rozpoznawanie obrazów wykorzystuje zaprogramowane wzory i uczenie maszynowe, z kolei używając DNN, komputer może nauczyć się właściwości obiektów samodzielnie, dzięki czemu jego działanie jest bardziej dokładne i wiarygodne.

Więcej informacji o projektach DENSO można znaleźć na stronie www.denso.com oraz www.denso.com/global/en/news/media-center/.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!