Homologacja ECE-R90 dla całej gamy tarcz hamulcowych i bębnów Brembo

, 24 stycznia 2017, 21:47

UNECE R90-02 – nowy standard jakościowy dla tarcz i bębnów hamulcowych przeznaczonych na rynek części zamiennych

Od listopada 2016 roku rozporządzenie ECE R90, które określa wymagania dotyczące projektowania, konstrukcji i wydajności materiałów ciernych hamulców w klockach i szczękach, zostało rozszerzone o tarcze hamulcowe i bębny. Norma ECE R90, pierwotnie stosowana do klocków i szczęk hamulcowych, niedawno została zmieniona, a nowa wersja – R90-02, obowiązująca od listopada 2016 roku, nakłada również obowiązek uzyskania homologacji tarcz hamulcowych i bębnów przeznaczonych na części zamienne dla nowo zarejestrowanych pojazdów.

Będąc producentem tarcz hamulcowych firma Brembo została zaproszona o wniesienia wkładu w tworzenie nowej regulacji i aktywnie uczestniczyła w grupie roboczej Economic Committee for Europe and the United Nations (Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ). Nowa norma została wprowadzona w celu zagwarantowania, iż stosowane jako części zamienne tarcze i bębny będą posiadały parametry porównywalne, pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa i wydajności, z produktami oryginalnymi, które zastępują. Produkty z homologacją będzie można rozpoznać po wydawanym przez organ certyfikujący kodzie homologacji, umieszczonym na produkcie wraz z innymi informacjami umożliwiającymi identyfikację, jak również na etykiecie na opakowaniu.

Brembo: homologacja całej gamy

Brembo, polegając na swoim ogromnym doświadczeniu w projektowaniu i produkcji układów hamulcowych tak dla rynku wyposażenia OE, jak i aftermarketu, zawsze oferowało szeroką gamę produktów o cechach identycznych lub przewyższających oryginał, znacznie wykraczających poza wymagania stawiane przez nowe regulacje. Faktem jest, że od ponad 15 lat Brembo gwarantuje najwyższy standard swoich tarcz hamulcowych, które posiadają homologację ABE, wydaną przez niemiecki Federalny Urząd Transportu Drogowego. Tym samym Brembo wyszło naprzeciw koniecznym zmianom rynkowym, dodatkowo chroniąc użytkownika końcowego.

Przywiązując od zawsze wielką wagę do kwestii bezpieczeństwa związanej z elementami układu hamulcowego i promując liczne kampanie społeczne o tej tematyce, Brembo przyjmuje nowe rozporządzenie, które uzupełnia lukę prawną i wprowadza jednolity standard uznawany przez wszystkie kraje. Dlatego też Brembo zdecydowało się natychmiast przeprowadzić certyfikację nie tylko komponentów stosowanych w nowo zarejestrowanych pojazdach, ale i całej gamy tarcz i bębnów, w skład której wchodzi ponad 2200 pozycji pokrywających 97% floty w Europie. W ostatnim czasie, dzięki pracom przeprowadzonym w dziale R&D, Brembo przetestowało i certyfikowało 95% produktów dostępnych w katalogu, zarówno linii tarcz odpowiadających oryginałowi, jak i ich linii sportowych i wytrzymałościowych, takich jak linia tarcz nacinanych Brembo Max oraz nowa seria tarcz nawiercanych Brembo Xtra. Zdaniem Brembo jest to ważny krok naprzód dla całego przemysłu motoryzacyjnego oraz dla specjalistów z tego sektora, bowiem rozwój nie może być odseparowany od jeszcze większej troski o bezpieczeństwo użytkownika końcowego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!