Jutro zaczyna się dziś – Valeo na Consumer Electronics Show

, 20 stycznia 2017, 12:09

Obecność wiodącego projektanta nowych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej na targach w Las Vegas to znak czasów: tak jak Samsung czy Apple wyznaczają tam trendy w urządzeniach mobilnych, tak Valeo pokazało jak może już wkrótce wyglądać korzystanie z samochodu.

Goście targów CES 2017 w Las Vegas mogli na własne oczy przekonać się jak będzie wyglądać motoryzacja jutra – na przykładzie kilku wybranych rozwiązań Valeo.

Valeo eCruise4U
Samochód z bezemisyjnym napędem zdolny do jazdy autonomicznej to przyszłość, na którą czeka liczna grupa użytkowników dróg. W swoim rozwiązaniu Valeo pokazuje swoje kompetencje multispecjalisty, łącząc zaawansowaną i sprawdzoną już w prawdziwym ruchu drogowym technologię autonomiki jazdy Cruise4U z napędem elektrycznym, opartym na układzie o napięciu 48V. Praktyczne korzyści z takiego rozwiązania pokazuje poniższy film:

Valeo XtraVue
Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w kamery monitorujące ich otoczenie. A gdyby stworzyć sieciocentryczne rozwiązanie, które umożliwi wymianę informacji z kamer między samochodami? To właśnie Valeo XtraVue. Wyobraź sobie, że stoisz w korku na autostradzie i zza kierownicy widzisz tylko sznur nieruchomych samochodów. Nie wiadomo, czy potrwa to 5 minut czy 5 godzin. Ale z Valeo XtraVue będzie można zobaczyć obraz z kamery samochodu na samym początku korka i poznać jego przyczynę. System pomoże też wyprzedzać duże pojazdy, takie jak ciężarówki i autobusy, ponieważ kierowca będzie lepiej widział drogę przed nimi – dzięki zamontowanym w nim kamerom. Zobacz jak to wygląda na filmie:

Valeo 360 AEB Nearshield
„Mieć oczy dookoła głowy”? Niestety, to co potrafi zwykła mucha, nie jest możliwe dla człowieka. Co innego dla samochodu. Rozwiązanie Valeo łączy system czujników opto-elektrocznicznych z układem hamulcowym poprzez dedykowany sterownik, dzięki czemu pojazd zostanie automatycznie zatrzymany zanim dojdzie do kolizji z innym pojazdem, pieszym lub przeszkodą, niezależnie od kierunku, z którego nadchodzi zagrożenie dla bezpieczeństwa jazdy.
preview_360_AEB_1

Valeo C-Stream
Lusterko, nawet w swojej najbardziej zaawansowanej formie z funkcją fotochromatycznego przyciemniania, nadal nie różni się bardzo od tych, które stosowano w samochodach prawie 100 lat temu. Najwyższy czas, żeby zastąpiła je nowoczesna technologia. Valeo C-stream to moduł montowany w miejscu lusterka wstecznego, który nie tylko potrafi wyświetlić panoramiczny obraz przedstawiający drogę za samochodem, ale także np. mapę systemu nawigacji.
preview_Dome_Module_C-Stream2

Valeo Cockpit
Jeśli powyższe rozwiązania trafią do samochodów sprzedawanych „jutro”, to całościowa wizja kokpitu Valeo została opracowana z myślą o „pojutrze”. Dostępne dziś technologie dają zupełnie nowe możliwości kształtowania wnętrza kabiny samochodu, biorąc pod uwagę nastrój podróżujących. Wpływ na to ma zarówno oświetlenie, jak i precyzyjna kontrola temperatury. W zależności od sposobu, w jaki wykorzystywany jest samochód, jego wnętrze dostosuje się do atmosfery danego momentu. Zobacz to na filmie:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!