Łatwiejsze parkowanie z Valeo

, 29 lipca 2008, 0:00

Firma Valeo wprowadza do swojej oferty praktyczne rozwiązanie – system Beep&park Vision – zestaw 4 ultradźwiękowych czujników połączonych z tylna kamerą + kolorowy wyświetlacz LCD umieszczony w kabinie na desce rozdzielczej.

System ten oferuje podwójną kombinację ułatwiającą manewrowanie podczas parkowania.

– 4 czujniki tylne wykrywają przeszkody znajdujące się z tyłu pojazdu i informują kierowcę o ich obecności

– kolorowy wyświetlacz LCD zamontowany na desce rozdzielczej zapewnia przejrzysty i kompletny obraz ze strefy bezpośrednio za samochodem. Pokazuje umiejscowienie przeszkody oraz odległość do niej. Wszelkie przeszkody są wykrywane i pokazywane na ekranie oraz sygnalizowane dźwiękiem stopniowo narastającym w miarę zbliżania się do przeszkody. Szerokokątna kamera zamontowana blisko zderzaka wstecznego jest aktywowana zaraz po włączeniu biegu wstecznego. System działa również przy słabym oświetleniu (< 2 lux). Zestaw zawiera wszystkie, niezbędne elementy potrzebne do montażu.

System Beep&Park Vision poprawia komfort, bezpieczeństwo i redukuje ryzyko kolizji. Zapewnia podwójną, wizualną i dźwiękową, kontrolę obszaru bezpośrednio za pojazdem. Pierwszy egzemplarz Beep&Park Vision został zamontowany w modelu VW Lupo w ramach „Projektu Wolf” (VW Mania 2008), którego Valeo jest jednym ze sponsorów.

W ofercie Valeo jest również dostępna opcja bez czujników czyli Park vision (tylna kamera + kolorowy wyświetlacz).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!