Przenośny tester hydraulicznego układu wspomagania

, 23 lipca 2008, 0:00

Nowością wśród produktów Tecnosir jest przenośny tester hydraulicznego układu wspomagania, który już za kilka dni znajdzie się również w ofercie Auto Partnera.

Tester ten to urządzenie służące do łatwego sprawdzania i wymiany elementów układu wspomagania. Umożliwia sprawdzenie układu hydraulicznego bezpośrednio w samochodzie bez wymontowywania jego poszczególnych elementów. Dotychczas, jedyną metodą diagnozy przekładni i pomp wspomagania było sprawdzenie ich na stoisku do badań i wzrokowe określenie wycieku płynu i jego źródła. Wymontowywanie tego typu elementów, następnie ich sprawdzenie i ponowne zamontowanie jest czaso- i pracochłonne – zajmuje to w zależności od modelu samochodu od 2 do 6 godzin.

Co więcej, tradycyjna metoda nie gwarantuje pełnego sukcesu , ponieważ wymontowując przekładnię tracimy jej aktualne ustawienie, w którym pracowała. Czeka nas zatem ponowne ustawianie geometrii.

Używając przenośnego testera można uniknąć tych niedogodności.

Można sprawdzić bezpośrednio w swoim warsztacie przekładnie i pompy bez demontażu żadnych elementów samochodu: znacznie prostsza i efektywniejsza metoda testowania układu wspomagania.

Podłączenie urządzenia zajmuje jedynie minutę, po uruchomieniu silnika bez trudu przekonamy się czy występują jakieś problemy i w którym miejscu układu. Wystarczy odczyt poniższych parametrów:

  • ciśnienie robocze w przekładni podczas skrętu w lewo i w prawo
  • maksymalne ciśnienie uzyskane przez pompę
  • sprawność pompy
  • pomiar drobnych wewnętrznych wycieków i nieszczelności w systemie
  • kontrola wszelkich opiłków znajdujących się w płynie

Produkty firmy Tecnosir w ciągłej sprzedaży w firmie Auto Partner S.A.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!