Volkswagen ma zgodę niemieckiego KBA na modyfikację w silnikach TDI

, 21 grudnia 2016, 15:31

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) wydał niezbędne zezwolenia na dokonanie akcji „czynności serwisowych” w pojazdach z silnikami EA189.

W Polsce klienci są informowani o akcji serwisowej w dwóch etapach. Wszyscy posiadacze samochodów, których dotyczy ta sprawa, w ramach pierwszego etapu zostali już wiosną zawiadomieni, że ich samochód podlega akcji serwisowej. Po wydaniu przez KBA zezwoleń na zastosowanie rozwiązań technicznych dotyczących wszystkich modeli, klienci są proszeni w drugim piśmie o ustalenie terminu wizyty w autoryzowanym serwisie, który sami wybiorą.

57d80b44eae53vw

KBA zapewnia, że wdrożone czynności serwisowe nie spowodują niekorzystnych zmian zużycia paliwa, osiągów czy poziomu hałasu, a samochody będę spełniać wymagane prawem normy, w tym dotyczące emisji spalin.

Wdrażanie niezbędnych czynności serwisowych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem uzgodnionym z KBA, dotyczącym terminów i zakresu działań.

Zezwolenie wydane przez KBA nie dotyczy samochodów w USA i w Kanadzie. Ponadto akcja przywoławcza i modyfikacje pojazdów z silnikami EA189 nie rozpoczęły się dotąd w Korei Południowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

perco, 21 grudnia 2016, 22:06 1 0

A co jeśli ktoś nie da nic zmienić w samochodzie? Jak wierzyć w zapewnienia jak juz raz oszukali?

Odpowiedz