3 prezenty świąteczne, które może kupić mechanik

, 20 grudnia 2016, 8:53

Na ogół redakcje przygotowują listę prezentów dedykowanych swoim czytelnikom. My w tym roku postanowiliśmy postawić sprawę trochę przewrotnie i oprócz klasycznej listy prezentów, które mogliby otrzymać mechanicy, przygotowaliśmy również kilka prezentów, które mechanik może dać.

Na pewno mechanicy podczas spotkań rodzinnych nie mogą opędzić się od pytań o drobne naprawy w samochodach członków rodziny. Mechanik, jak przystało na specjalistę, cieszy się dobrą opinią. Każdy liczy się z jego zdaniem, gdy idzie o naprawy samochodowe. Przedstawiamy zatem listę drobnych prezentów, które można wręczyć jako ekspert od motoryzacji.

1. Urządzenie rozruchowe akumulatora
Pewnie wielu z naszych bliskich myśli, że jak ktoś jest mechanikiem to nie tylko jest skory do drobnych napraw po godzinach, ale jest również pomocą drogową. Wiadomo, każdy szanujący się mechanik ma na stanie kable do akumulatora, wie jak podłączyć plus do plusa, to pewnie i zawsze chętnie pomoże odpalić samochód z rozładowanym akumulatorem. Na szczęście postęp technologiczny umożliwia kupienie sobie świętego spokoju, choć cena jest dość wysoka. Najtańsze urządzenie rozruchowe można znaleźć w Internecie w okolicach 300 zł. Jest to prezent jak najbardziej na czasie, bowiem aura za oknem sprawia, że niektóre silniki mogą mieć problem z zapłonem. Prezent może również nadać się dla najbliższej nam osoby, jeżeli obawiamy się, że jej auto może odmówić posłuszeństwa, gdy temperatura spadnie kilka stopni poniżej zera. Każdy musi sam zrobić bilans zysków i strat. Jeżeli okaże się, że dzięki temu szwagier przestanie nam robić pobudki w weekendy o 6 rano, być może będzie to gra warta świeczki. Warto pamiętać, że taki „booster” na ogół może również służyć za kompresor, a niektóre modele wyposażone są w latarkę.

2. Zestaw naprawczy koła
13430-k2-tire-doktor-400-mlCo prawda zdania co do tego gadżetu często są podzielone, trzeba jednak pamiętać, że zestaw naprawczy koła w spray’u niejednokrotnie jest po prostu koniecznością. Rozwiązanie to cieszy się duża popularnością wśród posiadaczy aut posiadających instalację gazową. Koło zapasowe w sprayu to rozwiązanie dla osób w potrzebie, które złapią nieoczekiwaną gumę. Taki prezent może być ciekawym sposobem okazania, że dbamy o naszą drugą połówkę. Zmiana koła wymaga siły, dlatego jest to rozwiązanie jak znalazł dla kobiety, której oszczędzimy wymiany koła w warunkach polowych w razie nagłej awarii. Koszt zestawu naprawczego koła w sprayu to zaledwie kilkadziesiąt złotych, najtańsze spraye zaczynają się od 25 zł za droższe zapłacimy 40 zł. Jeżeli obdarowanemu zdarzy się użyć tego prezentu choć raz, pozostanie on nam wdzięczny do końca życia, bowiem jest to gadżet, który potrafi zaoszczędzić bardzo niemiłej sytuacji.

3. Zestaw narzędzi
5-proline_zestaw_kluczy_nasadowychCzęsto mechanika z narzędziami wiąże specjalna więź. Każdy pewnie ma swój ulubiony klucz, który leży w dłoni i dokręca, jak żaden inny. Dlatego ofiarowanie komuś kluczy możemy potraktować jako osobisty prezent. Zestaw kluczy możemy ofiarować komuś, kogo chcielibyśmy ukierunkować, jak chociażby synowi czy dorastającemu kuzynowi, który nie wie jaką drogę życia wybrać. Często od pierwszego zestawu narzędzi zaczyna się przygoda z majsterkowaniem i pierwszymi własnoręcznie przeprowadzonymi naprawami. Każdy z nas pamięta satysfakcję towarzyszącą temu wydarzeniu. Może zatem się okazać, że sprezentowany zestaw narzędzi będzie początkiem czyjejś przygody z mechaniką, która przerodzi się w zawód. Oczywiście zestawy narzędzi różnią się bardzo swoją zawartością, co przekłada się na rozpiętość cenową. Trzeba jednak założyć, że rozsądne zestawy w miarę przyzwoitych narzędzi zaczynają się od 200 zł. Warto jednak rozważyć ten prezent.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 grudnia 2016, 15:04 0 -1

3 najlepsza

Odpowiedz

Robert, 22 grudnia 2016, 9:45 2 0

na allegro za ok 100 zł art nr 3

Odpowiedz