Nowości Snap-on Diagnostics

, 25 czerwca 2008, 0:00

Snap-on Diagnostics, firma specjalizująca się w zakresie urządzeń diagnostycznych i serwisowania samochodowych układów klimatyzacji, wprowadza na rynek nowe produkty. Nowości to urządzenie do obsługi klimatyzacji Blizzard QTech z nowej generacji 2008 serii KoolKare Blizzard oraz dwa nowe testery Sun Solus Pro i Sun Ethos.

Nowe urządzenie Blizzard QTech, pracujące w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne, jest w pełni automatycznym centrum serwisowym służącym do odzyskiwania czynnika z układu klimatyzacji i jego recyclingu, usuwania wilgoci i osuszania wnętrza układu, sprawdzenia jego szczelności i powtórnego napełnienia układu. Model Blizzard QTech został zaprojektowany na podstawie uwag i potrzeb zgłaszanych przez użytkowników takich urządzeń. 
Istotną zmianą jest wprowadzenie nowej butli na gaz o pojemności 22 kg. Dzięki temu możliwe jest wykonanie obsługi większej ilości samochodów, jak również możliwa jest obsługa większych układów – w samochodach ciężarowych, a nawet autobusach.

Sun Solus Pro to nowy tester z rodziny samodzielnych testerów diagnostycznych i jest następcą modelu Solus, produkowanego od roku 2005. Solus pro umożliwia szybszą diagnostykę oraz posiada więcej możliwości diagnostycznych. W jego konstrukcji zastosowano nowy procesor ARM, dzięki któremu urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund. Mechanicy mogą więc diagnozować pojazdy znacznie szybciej.

Solus Pro umożliwia odczyt danych bieżących w postaci numerycznej jak i w zaawansowanej postaci graficznej, niezwykle istotnej do oceny wartości i korelacji tych parametrów. Zainstalowane oprogramowanie pozwala na odczyt kodów diagnostycznych, ich kasowanie oraz wykonywanie szeregu testów funkcjonalnych poszczególnych systemów (adaptacje, aktywacje, kalibracje, kodowania). Tester posiada również gniazdo karta pamięci compact flash, na której można zapisywać dane, jak i dokonywać aktualizacji oprogramowania.

Z kolei Ethos jest testerem diagnostycznym umożliwiającym odczyt i kasowanie kodów diagnostycznych, odczyt parametrów bieżących w postaci numerycznej i graficznej oraz umożliwiającym kasowanie inspekcji serwisowej SIR (Service Interval Reset). Ethos jest narzędziem dla początkujących diagnostów lub warsztatów poszukujących szybkiego testera do weryfikacji błędów diagnostycznych, odczytu wartości bieżących oraz weryfikacji wykonanej naprawy.


Ethos charakteryzuje się prostą, intuicyjna obsługą. Posiada duży wyświetlacz monochromatyczny i wbudowana pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie i zapisanie danych identyfikacyjnych 20 ostatnio obsługiwanych samochodów, dzięki temu diagnosta nie musi ponownie identyfikować tego samego pojazdu. Dzięki wbudowanemu gniazdu kart pamięci CF użytkownik ma możliwość zapisywania i przenoszenia danych. Zainstalowane porty USB pozwalają na podłączenie do komputera i drukarki, co umożliwia druk danych bezpośrednio z urządzenia. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 listopada 2008, 0:00 0 0

Super tester, mówię o SOLUS-PRO, i nie ma abonamentu jak BOSCH, polecam SUNa, świetny produkt, zero problemów z komunikacją, robi wszystko co potrzebuje

Odpowiedz

Anonim, 19 grudnia 2008, 0:00 0 0

TO JEST DOPIERO COŚ MA WSZYSTKO

Odpowiedz

Anonim, 19 grudnia 2008, 0:00 0 0

ZAPOMNIAŁEM DOPISAĆ MODUS SNAPONA POLECAM

Odpowiedz

Anonim, 12 lutego 2011, 0:00 0 0

Pożyteczne urządzenie i prosta obsługa

Odpowiedz