Tarcze MEYLE zgodne ECE R90

, 13 grudnia 2016, 16:14

Norma jakościowa ECE R90 jest od listopada 2016 roku obowiązkowa dla zamiennych tarcz hamulcowych w nowo rejestrowanych samochodach. Już dzisiaj 90 procent wszystkich sprzedawanych tarcz hamulcowych MEYLE spełnia aktualne wymagania.

Dotychczas norma jakościowa ECE R90 dotyczyła tylko wymienianych klocków hamulcowych. Od 1 listopada 2016 jest obowiązkowa także dla tarcz hamulcowych od daty produkcji listopad 2016. I dlatego już dziś 90 procent wszystkich sprzedawanych tarcz hamulcowych MEYLE spełnia standardy jakościowe dyrektywę ECE R90 – chociaż certyfikacja tarcz hamulcowych nie jest wymagana dla starszych modeli samochodów.

meyle

Przez znak E warsztaty mogą zapewnić, że w przypadku hamulców części zamienne wykazują te same cechy jak produkty z pierwszego montażu. W testach części te są dokładnie badane przez niezależnych ekspertów pod względem ich funkcjonalności i bezpieczeństwa. Tarcze muszą przejść cały szereg hamowań w ekstremalnych sytuacjach bez wykazania słabości. Kryteria, według których eksperci oceniają komponenty hamulców, są ustalone w dyrektywie ECE R90.

Tarcze hamulcowe z linii produktowej MEYLE‑PD są powlekania także chronione przed korozją. W linii MEYLE‑PD znajdują się miedzy innymi także wysoko węglowe tarcze hamulcowe MEYLE‑PD. Dzięki zwiększonej zawartości węgla tarcze te są bardziej odporne na wichrowanie i odkształcenia termiczne. Tym samym dodatkowo zmniejsza się prawdopodobieństwo występowania hałasów i drgań. Wszystkie tarcze hamulcowe z linii produktowej MEYLE‑PD mają więc ze względu na swoją niezawodną odporność na korozję o wiele dłuższą żywotność, a tym samym zapewniają zadowolonych klientów. Równocześnie oszczędzacie dwa kroki w warsztacie pasujące śruby ustalające są w 85 procentach zastosowań, a tarcze są „ready-to-fit“, bo nie trzeba usuwać warstwy oleju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

markus, 14 grudnia 2016, 11:07 0 0

Czy mógłby ktoś ostatnie zdanie tekstu, czyli "Równocześnie oszczędzacie dwa kroki w warsztacie pasujące śruby ustalające są w 85 procentach zastosowań, a tarcze są „ready-to-fit“, bo nie trzeba usuwać warstwy oleju." przetłumaczyć na język polski?

Odpowiedz

Anonim, 14 grudnia 2016, 11:39 0 0

Co to są samochody starsze?
Do jakich samochodów wymagany jest ece 90R?

Odpowiedz