Napęd dobrze przekazany

, 24 czerwca 2008, 0:00

Program Boscha, obejmujący aż 160 rodzajów zestawów pasków napędowych, pokrywa w 80 proc. potrzeby rynku europejskiego. Zestawy, oprócz odpowiedniego paska rozrządu, zawierają także elementy mocujące i wszystkie potrzebne rolki. Umożliwiają prostą wymianę zużytych części i dzięki odpowiednio dobranym komponentom idealnie pasują do konkretnych pojazdów. Do układów napędowych oferowane są zestawy z paskiem i rolkami napinającymi oraz z paskiem i pompą wodną.

Zestawy z paskami stanowią uzupełnienie programu pasków napędowych Boscha, gdyż oprócz zużytego paska zwykle należy także wymienić elementy mocujące. Wysokie obroty, drgania i ekstremalne temperatury stanowią poważne obciążenie nie tylko dla samych pasków, ale także dla elementów mocujących, rolek zwrotnych i prowadzących. W rezultacie może dojść do powstania rys na powierzchni metalu i przegrzania uszczelnień łożysk. To z kolei może prowadzić do zwiększonego ścierania paska, blokowania rolek, a w efekcie nawet do całkowitej awarii układu napędowego i uszkodzenia silnika.

Zestawy Boscha znacznie ułatwiają warsztatom wymianę wszystkich zużytych części. Dodatkowo, warsztaty mogą dzięki zestawom zaoferować swoim klientom jeszcze wyższy standard bezpieczeństwa. Jeden numer katalogowy dla maksymalnie 6 komponentów dla danego pojazdu upraszcza i przyspiesza procedurę zamawiania części. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!