Akumulatory specjalnego zastosowania w Inter Cars

, 29 kwietnia 2008, 0:00

Akumulatory z uwagi na ich przeznaczenie i wykorzystanie można podzielić na: rozruchowe, głębokiego rozładowania i głębokiego rozładowania z możliwością rozruchu.

Akumulatory rozruchowe służą praktycznie do rozruchu silnika w samochodach, następnie za dostarczanie energii odpowiedzialny jest alternator. Ich konstrukcja jest tak zaprojektowana, żeby zapewnić duży prąd rozruchu, ale nie jest odporna na głębokie rozładowanie. Akumulatory głębokiego rozładowania nie mają dużych prądów rozruchowych, ale można z nich pobierać mniejszą energie przez dłuższy okres. Silnik elektryczny lub inny odbiornik pobiera wielokrotnie mniejszy prąd niż rozrusznik, ale ciągle przez kilkanaście godzin. Są to dwa zupełnie różne cykle pracy. Dlatego też do zasilania różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, potrzebujemy akumulatora skonstruowanego specjalnie do takich zastosowań.

Stabilność mocy
W ofercie Inter Cars S. A. dostępne są m.in. akumulatory głębokiego rozładowania Freedom Marine – Varta Energy. Akumulatory te charakteryzują się wysoką stabilnością mocy. Mają zastosowanie tam gdzie w energię trzeba zaopatrzyć wiele różnych odbiorników prądu przez dłuższy okres czasu.
Budowa Varty Energy jak i Freedom Marine to: separator kopertowy wyłożony włókniną (flizelina), która utrzymuje elektrolit. Grube płyty wykonane w technologii wapiennej z dodatkiem srebra, charakteryzują się wysoką wydajnością elektrochemiczną. Dzięki takiej konstrukcji można je głęboko rozładować do 25% pojemności znamionowej (do osiągnięcia napięcia10,5V) bez obawy o jego uszkodzenie.

Cechy:
– Duża pojemność przy niewielkich rozmiarach
– Szybkie przyjmowanie ładunku, zawsze i szybko można doładować akumulator
– Niska oporność wewnętrzna gwarantuje niezawodne oddawanie skumulowanej energii
– Bezobsługowość: specjalne stopy gwarantują minimalne ubytki wody
– Niski poziom samorozładowania, wielomiesięczne przerwy sezonowe nie są żadnym problemem
– Szczelny – skonstruowany do zastosowań na wodzie, w razie wywrotki łodzi lub zanurzenia, środowisko naturalne nie zostanie skażone


Zastosowanie:
– Akumulatory te zapewniają zasilanie w pojazdach rekreacyjnych, łodziach i wszelkiego rodzaju urządzeniach gdzie potrzebne jest zasilanie prądem elektrycznym, a gdzie nie mamy dostępu do gniazdka zasilającego.
– Napędzają wózki na polu golfowym, kosiarki do trawy czy wózki inwalidzkie.
– Służą także, jako zasilanie dla źródeł światła na placach budowy, campingach, domkach letniskowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 1 lutego 2012, 20:30 0 0

Dzien dobry .Kupiłem akumulator w sieci Inter Car 4max silwer 300 pln za 54Ah .po 27 dniach ciągłej eksploatacji padł,prąd ładowania 14,00V. i co jest najlepsze to że serwis po 20 dniach odpowiedział że akumulator został zasiarczony z winy użytkownika Pytam się fachowców czy jest to możliwe z poważanie Max

Odpowiedz