Zwycięzcy Castrol Professional Academy

, 29 kwietnia 2008, 0:00

Castrol Professional Academy to konkurs motoryzacyjny, który powstał z inicjatywy firmy Castrol. Jego ideą jest promowanie wiedzy technicznej – samochodowej oraz nagradzanie najlepszych uczniów i szkół o takim profilu. Partnerem akcji jest Kulczyk Tradex, importer marek: Volkswagen, Audi i Porsche oraz miesięcznik „Serwis Motoryzacyjny”.

W ostatniej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 48 szkół ostatnich klas techników i szkół zawodowych o profilu samochodowym, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Do wygrania były nie tylko nagrody rzeczowe (laptopy czy odtwarzacze mp3), ale również stypendia i praktyki w autoryzowanych serwisach samochodowych.

Zadaniem konkursu jest premiowanie najlepszych uczniów oraz zapewnienie im wiarygodnej rekomendacji firmy Castrol. Nagrodzono również najlepsze szkoły samochodowe, które otrzymały materiały edukacyjne oraz wyposażenie sali szkolnej lub warsztatu wartości 3000 zł.
7 kwietnia 2008 we wszystkich szkołach, które zgłosiły się do konkursu zostały przeprowadzone eliminacje. Uczniowie mieli do rozwiązania test obejmujący pytania z różnych dziedzin motoryzacji „Poziom wielu prac był bardzo wysoki – łatwo było wybrać najlepsze 3 zespoły, jednak między kolejnymi pracami różnica punktów była naprawdę niewielka” – mówi Dariusz Bartoszewicz, członek komisji z ramienia firmy Castrol.

Ostatecznie udało się wybrać zwycięską szóstkę i do finałów zakwalifikowały się zespoły ze szkół:
– Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie – 124 punkty
– Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu – 111 punktów
– Zespół Szkół Samochodowych im. inż. T. Tańskiego w Olsztynie – 109 punktów

– Zespół Szkół Mechanicznych nr.3 w Krakowie – 105 punktów
– Zespół Szkół Zawodowych nr.1 we Włodawie – 104 punkty
– Technikum Uzupełniające nr.1 w Rybniku – 103 punkty

Finał odbył się w sobotę, 26. kwietnia 2008 w siedzibie Kulczyk Tradex w Poznaniu.
Podobnie jak w pierwszym etapie niepokonany okazał się zespół z Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie. Nagrodą jest wycieczka do centrum technologiczno-badawczego Castrol w Pangbourne w Wielkiej Brytanii i praktyki w autoryzowanym serwisie VW, a także stypendium w wysokości 5000 zł.

„W tym konkursie wszyscy są zwycięzcami – mówi Radosław Bogdański, przewodniczący komisji. – Musimy pamiętać, że zespoły, które dostały się do finału pokonały prawie setkę innych. Wytypowaliśmy zatem najlepszych z najlepszych

Ostateczna lista zwycięzców przedstawia się następująco:
1. Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie – 181 punktów

2. Zespół Szkół Mechanicznych nr.3 w Krakowie – 169 punktów
3. Zespół Szkół Samochodowych im. por. Adolfa Marii Bocheńskiego w Olsztynie – 165 punktów
4. Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu – 163 punktów
5. Technikum Uzupełniające nr.1 w Rybniku – 146 punkty

6. Zespół Szkół Zawodowych nr.1 we Włodawie – 137 punkty

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!