Półmetek konkursu Inter Cars i Michelin

, 9 grudnia 2016, 14:40

Do końca stycznia trwa konkurs organizowany przez Inter Cars i Michelin Polska. Dla przeszło 100 laureatów organizatorzy przygotowują 4 dni motoryzacyjnych (i nie tylko) atrakcji.

Każdy klient, kupujący w Inter Cars opony Michelin i Kleber ma szansę na otrzymanie zaproszenia do zwiedzania fabryki Michelin w Olsztynie, testów opon, akademii sportowej jazdy i imprez wieczornych.

– „Na laureatów konkursu czekają wyjątkowe atrakcje. Niewiele osób ma możliwość zwiedzić najnowocześniejszą fabrykę firmy Michelin zlo­kalizowaną w Olsztynie. Jest to zakład o strate­gicznym znaczeniu dla firmy, która od lat jest liderem światowego rynku opon.” – mówi To­masz Nastaj, Key Account Manager Michelin Polska.

Przejęta po Stomilu fabryka była wielokrot­nie rozbudowywana. Dzięki wielomiliono­wym inwestycjom, standard produkcji pla­suje olsztyński zakład w światowej czołówce.

– „Nie chciałbym zdradzać wszystkich tajemnic mazurskiej fabryki, ale powiem, że w Olsztynie produkowane są nie tylko gotowe opony, ale także aluminiowe formy służące do wulkani­zacji, w tym także te, przeznaczone do najnow­szego produktu z naszego portfolio – opony CrossClimate. Zwycięzcy konkursu będą mogli poznać więcej szczegółów, a później w ekstre­malnych warunkach przetestować nasze pro­dukty.” – mówi Tomasz Nastaj.

Testy opon i akademia sportowej jazdy

Firma Michelin Polska nie boi się porówna­nia z konkurencją, dlatego na najnowszych modelach samochodów Volkswagen będą założone opony także innych, czołowych producentów ogumienia. Na laureatów kon­kursu czekać będą m.in. zmienna nawierzch­nia, specjalnie przygotowana próba zręcz­nościowa i przeszkody. Termin spotkania wyznaczony na początek marca nie został wybrany przypadkowo. Mi­chelin będzie chciał zaprezentować bieżniki zimowe, czyli Alpin 5 i Pilot Alpin 4, letnie – Primacy 3, Primacy HP i Pilot Sport 3 oraz letnią oponę z homologacją zimową – Cros­sClimate, która wpisuje się w trend rosnącej sprzedaży opon całorocznych.

W planie eventu znalazła się także akademia sportowej jazdy. Uczestnicy spotkania do swojej dyspozycji otrzymają 4 sztuki rajdo­wych Fordów Fiesta ST. Samochody zosta­ły przygotowane przez firmę Trax Racing, a na co dzień ich obsługą i serwisowaniem zajmuje się warsztat Fast Forward, specja­lizujący się w przygotowaniach samocho­dów do motorsportu. Fiesty wyposażone są w klatkę bezpieczeństwa, kubełkowe fotele, 4 punktowe pasy bezpieczeństwa sportową kierownicę i sportowe zawieszenie, zostały także pozbawione wygłuszeń. Moc lekkiego hothatch’a to 182 HP pochodząca z turbo­doładowanego silnika o pojemności 1,6 litra. Aka­demia sportowej jazdy to jednak nie tylko świetna zabawa w szybkich samochodach, ale także możliwość podniesienia swoich umiejętności jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy sami są kierow­cami rajdowymi oraz wyścigowymi. Wybrani będą mogli zasiąść na fotelu pilota i zasmakować ekstremalnej przyczepności i prędkości podczas przejazdów na prawym fotelu z Krzysztofem Hołowczycem.

Imprezy wieczorne

O ile dla większości uczestników opony to codzienność, to już spotkanie oko w oko z Krzysztofem Hołowczycem będzie z pew­nością wielkim przeżyciem.

– „Hołek będzie gościem specjalnym naszej imprezy, opowie o swoich najnowszych pro­jektach sportowych, rajdach terenowych i największych tryumfach w Rajdowych Mi­strzostwach Europy. Krzysztof Hołowczyc jest ambasadorem Michelina i Motointegratora, marki należącej do Inter Cars, dlatego nie może go zabraknąć na wspólnym evencie.” – mówi Mariusz Wągrodzki, Zastępca Dyrektora ds. Promocji w Inter Cars.

Całości eventu dopełnią wieczorna gala z występem popularnego kabaretu oraz oto­czenie luksusowego hotelu.

Konkurs trwa od 1 sierpnia 2016 do 31 stycznia 2017 roku. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w najbliższej filii Inter Cars oraz w regulaminie konkursu dostępnym na www.intercars.com.pl/pl/asortyment/promocje/michelin-wygraj-zaproszenie-na-event-motoryzacyjny. Liczbę punktów i miejsce w rankingu sprawdzić można na platformie www.myintercars.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!