Pomocne dane zawsze pod ręką dzięki aplikacji DMF CheckPoint

, 7 grudnia 2016, 23:33

Większość aktualnie produkowanych samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych jest wyposażona w Dwumasowe Koło Zamachowe DKZ – a ich udział w ogólnej liczbie pojazdów stale rośnie.

Dwumasowe Koło Zamachowe

Schaeffler oferuje dwumasowe koła zamachowe oraz zestawy naprawcze pod marką LuK. Dzięki szerokiej ofercie Schaeffler jest głównym dostawcą DKZ do pojazdów w całej Europie. W przypadku zauważenia nieprawidłowości w działaniu systemu przeniesienia napędu, wyposażonego w DKZ, należy przede wszystkim sprawdzić czy nie wykazuje ono oznak zużycia lub uszkodzenia. Aby dokonać takiej diagnozy, niezbędny jest pomiar dwóch podstawowych parametrów DKZ: wartości kąta swobodnego obrotu i luzu krawędziowego. Prawidłowe wartości są ściśle określone i mogą się bardzo różnić w zależności od rodzaju dwumasowego koła zamachowego.

Diagnoza

Ocena stanu i przydatności wymaga porównania zmierzonych parametrów do danych udostępnionych przez Schaeffler. Również w przypadku przeprowadzania montażu nowego dwumasowego koła zamachowego, aby zapewnić jego prawidłowe działanie konieczne jest dostosowanie się do określonych wymagań producenta. Podstawową kwestią jest tu zastosowanie określonego momentu dokręcania śrub montażowych. Także w tym przypadku, parametr ten jest ściśle związany z konkretną referencją i dostępny w tabelach, udostępnianych na stronach producenta DKZ LuK.

Prawidłowe parametry

Należy podkreślić, że każdy typ dwumasowego koła zamachowego LuK, opracowany przez Schaeffler posiada indywidualną specyfikację. Nawet dwa DKZ tego samego typu i wyglądające niemal identycznie, ale przewidziane do zastosowania w różnych modelach pojazdów, mogą charakteryzować się innymi parametrami.

Łatwy dostęp do aktualnych danych

Dzięki aplikacji „DMF CheckPoint”, dostępnej na najbardziej popularne systemy operacyjne stosowane w smartfonach, w łatwy sposób można sprawdzić prawidłowe momenty dokręcenia śrub oraz wartości kąta swobodnego obrotu i luzu krawędziowego dla wszystkich dwumasowych kół zamachowych marki LuK. W każdej chwili, można mieć te wszystkie dane zawsze pod ręką, bez konieczności siadania przy komputerze.

Gdzie pobrać aplikację:

 

Tabelę z aktualnym zestawieniem parametrów dla wszystkich referencji można także pobrać ze strony www.schaeffler-aftermarket.pl lub www.repxpert.pl. Aktualizacja danych odbywa się w cyklu miesięcznym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!