Nowa technologia Bridgestone na Węgrzech

, 22 kwietnia 2008, 0:00

3 kwietnia w Tatabánya na Węgrzech otwarto pierwszą w pełni zautomatyzowaną fabrykę opon należącą do Bridgestone Europe, która specjalizuje się w produkcji opon wysokich osiągów. Kompleks o wartości 190 milionów euro już w 2009 roku będzie produkował dziennie 8000 sztuk opon radialnych do samochodów osobowych oraz do małych samochodów dostawczych.

Nowa fabryka w Tatabánya pracuje z zastosowaniem nowej technologii BIRD (Bridgestone Innovative and Rational Development). To drugi przypadek jej wykorzystania. poza Japonią (korzysta z niej również fabryka w Monterrey w Meksyku, otwarta w listopadzie 2007).

System produkcji BIRD automatyzuje cały proces produkcyjny – od przetwarzania materiałów do końcowej kontroli gotowych opon. W porównaniu do istniejących systemów – BIRD zwiększa wydajność produkcji o prawie 100% oraz podnosi jej jakość, szczególnie w zakresie jednorodności i wyważenia opon. System jest kompaktowy – zdolny do szybkich zmian wzorów bieżników i produkcji niewielkich partii produkcyjnych, a co najważniejsze minimalizuje wpływ produkcji opon na środowisko.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!