Nowa usługa Navilogic

, 18 marca 2008, 0:00

Firma Navilogic wprowadziła na rynek nową usługę łączącą w sobie zarządzanie flotą pojazdów z nawigacją satelitarną GPS oraz obustronną komunikacją (między dyspozytorem i kierowcą, który znajduje się w trasie). Umożliwia ona optymalne zaplanowanie, organizowanie i koordynowanie działań logistycznych. Usługa kierowana jest do szerokiego grona odbiorców.
Usługa składa się z dwóch elementów: panelu operatora oraz aplikacji agenta.

 Rrysunek przedstawia schemat działania usługi.
Usługa przede wszystkim polega na współpracy on-line między dyspozytorem a kierowcą. Przesyłanie danych odbywa się przez sieć Internet przy pomocy GPRS. Połączenie z siecią Internet, w przypadku kierowcy, wymaga posiadania telefonu komórkowego z funkcją Bluetooth oraz wykupioną usługą pakietowej transmisji danych.

Panel operatora stanowi centrum dowodzenia pracownikami w terenie, zleceniami oraz pojazdami. Obsługa jego odbywa się za pośrednictwem sieci Internet z poziomu przeglądarki internetowej Firefox 2.0. Najważniejszym elementem w panelu operatora jest mapa, przy niej znajduje się podręczne menu do sprawnego i szybkiego zarządzania.
Na mapie widoczna jest bieżąca pozycja wszystkich kierowców. Dyspozytor korzystając z panelu operatora bez problemu może optymalnie przydzielić zadania do wykonania poszczególnym pracownikom, przy tym ustala priorytet wykonania oraz godzinę zakończenia zlecenia. Ponadto posiada pełną informację o pracownikach w terenie: gdzie w danej chwili się znajdują, jaką przebyli już trasę, czym aktualnie się zajmują, postęp w realizacji zadań (które zlecenia zostały już zrealizowane/niezrealizowane), który z kierowców jest najbliżej punktu adresowego nowego zlecenia.

Z kolei aplikacja agenta stanowi dla kierowcy główne źródło informacji o harmonogramie prac, które ma do wykonania. Jest ona zainstalowana na urządzeniu do nawigacji satelitarnej TomTom (posiadanie takiego urządzenia stanowi niejako warunek przy korzystaniu z usługi). Kierowca jest więc prowadzony przez urządzenie dodatkowo ma w pełni zaplanowany dzień pracy, wie dokładnie co ma wykonać, gdzie po kolei jechać. Przy tym nie musi każdorazowo po zrealizowanym zadaniu wprowadzać adres nowego zlecenia – aplikacja Navilogic zrobi to za niego. Ponadto jego czas pracy z uwzględnieniem różnych opcji działania jest zliczany w tle. W zależności od tego co w danej chwili wykonuje ma do wyboru różne tryby działania: jazda, rozładunek, przerwa, tankowanie itp. Wszystko to, czym w danej chwili zajmuje się kierowca (czyli tryb w jakim działa, postęp w realizacji zadania, jego bieżące położenie, przebyta trasa itp.) znajduje odzwierciedlenie w panelu operatora.
Navilogic pomaga firmom w usprawnieniu działań logistycznych, począwszy od optymalnego zorganizowania pracy kierowcom, poprzez skrócenie czasu realizacji poszczególnych zleceń, skończywszy na obniżeniu kosztów funkcjonowania i możliwości oceny efektywności floty.

Sugerowana opłata abonamentowa netto dla pojedynczego pojazdu od 73 zł, opłata aktywacyjna od 49 zł. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!