Ważny krok firmy Lumag

, 27 lutego 2008, 0:00

Przedstawiciele firm działających na niezależnym rynku motoryzacyjnym spotykają wciąż wiele przeszkód w swej działalności. Dlatego bardzo ważne są wspólne działania, które mogą doprowadzić do polepszenia się sytuacji niezależnych producentów, dystrybutorów i sieci warsztatów. Do działań wspierających niezależny rynek motoryzacyjny przyłączyła się firma Lumag Sp. z o.o. zostając nowym członkiem Grupy Inicjatywnej Producentów.

„Dla ochrony niezależnego rynku motoryzacyjnego potrzebna jest współpraca przedsiębiorstw z tej branży. Dlatego nasza firma podjęła kroki zmierzające ku lepszej przyszłości tego rynku i przystąpiła do Grupy Inicjatywnej Producentów. Popierając działania tej organizacji przyczynimy się do zmian regulacji prawnych gwarantujących korzystne warunki dla działalności gospodarczej przedsiębiorstw naszego sektora, które tworzą zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa” – powiedział Marek Żak, Prezes Zarządu Firmy Lumag Sp. z o.o.

Firma LUMAG jest obecnie niekwestionowanym liderem w produkcji okładzin i klocków do samochodów ciężarowych (marka Lumag) w Polsce oraz liczącym się producentem klocków do samochodów osobowych (marka Breck). Fabryka i zarząd mieszczą się w Wielkopolsce. Od 20 lat w ramach rozbudowanego działu badań i rozwoju nieprzerwanie doskonalona jest technologia związana z rozwojem materiałów ciernych oraz zautomatyzowanymi procesami produkcyjnymi. LUMAG jest członkiem VRI, czyli międzynarodowej organizacji zrzeszającej wiodących producentów materiałów ciernych. Od 2005 roku firma należy do grona „500 najbardziej innowacyjnych firm polskich”, według rankingu ogłoszonego przez Polską Akademię Nauk, „Gazetę Prawną” i BRE Bank SA.

Inwestując w najnowsze technologie, prace badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne systemy zarządzania LUMAG dołączył do grona wiodących światowych producentów w branży materiałów ciernych. Firma jest dziś cenionym producentem na rynkach zagranicznych. Wśród odbiorców ważną rolę odgrywają zarówno producenci w ramach pierwszego montażu, jak i liczące organizacje handlowe i dystrybucyjne. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.lumag.pl.  

Więcej informacji o Grupie Inicjatywnej Producentów udzieli Agnieszka Mądry – info@gip.org.pl, tel.: 0607 470 967

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!