Chłodzenie silnika zimą

, 11 grudnia 2007, 0:00

Zbliżają się coraz zimniejsze dni, kierowcy chcieliby zabezpieczyć samochód przed zimowymi warunkami atmosferycznymi. Dziś już prawie każdy kierowca pamięta o tym, aby wymienić opony na zimowe, zastosować niezamarzający płyn do spryskiwaczy czy zabezpieczyć uszczelki drzwiowe. Jednak nie wszyscy pamiętają, że układ chłodzenia właśnie zimą potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i ochrony.

Jak zadbać o układ chodzenia?

Ważnym elementem jest regularne oczyszczanie układu chłodzenia z zanieczyszczeń, takich jak „kamień”, szlam czy zanieczyszczenia oleiste. Bardzo często zanieczyszczenia takie przyczyniają się do zmniejszenia wydajności układu chłodniczego – z pomocą przychodzi dodatek Kühler Reiniger. Dodatek ten należy stosować przed wymianą płynu chłodniczego. Następnym krokiem jest wlanie do układu świeżego płynu chłodniczego.

Dla zabezpieczenia układu chłodniczego przed wyciekami oraz w celu zlikwidowania wycieków np. „pęknięć włosowatych” należy stosować Kühler Dichter, środek ten jest całkowicie bezpieczny dla elementów układu chłodzenia, może być on także stosowany jeśli układ chłodzenia wyposażony jest w system filtrujący. Oba wymienione produkty mogą być stosowane w układach z chłodnicami wykonanymi z aluminium oraz z tworzyw sztucznych.

Liqui Moly Polska Sp. z o.o.
tel.(0-22) 321 07 01

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!