Filtr powietrza dla taniej Dacii Logan

, 27 listopada 2007, 0:00

Również w tanich samochodach pracują produkty z firmy MANN+HUMMEL, jak np. filtr powietrza w rodzinnym samochodzie Dacia Logan.

Furorę na rynku zrobiła przede wszystkim Dacia Logan Kombi typ MCV.
„Wszystko w całości w jednej cenie zaledwie 8.500 €”. Jak to określił to niemiecki Auto Bild oraz businessportal24.com : „Nowa Dacia Logan Kombi oferuje solidną technikę w spektakularnej cenie. Łącznie ponad dwa metry sześcienne powierzchni załadowczej lub siedem miejsc siedzących.”

Ograniczona emisja i korzystna cena
W kwestii motoryzacji Logan MCV, jak i limuzyna postawiły na sprawdzone juz w milionowych nakładach silniki Renault. W wersji 1,4-litrowej 55kW/75PS oraz w wersji 1,6-litra montowane są dopasowane filtry powietrza z MANN+HUMMEL. Filtr powietrza wyposażony w owalny wkład filtracyjny spełnia normę Euro4 i jest korzystny cenowo.

Dla rozwoju i koncepcji produkcji MANN+HUMMEL wykorzystał swoje zakłady Laval we Francji. Już po krótkim czasie francuscy koledzy rozpoczęli dostawę tych części. W międzyczasie nastąpiła przeprowadzka produkcji z Francji do czeskiego miasteczka Okrisky. Tam powstały nowe budynki produkcyjne z odlewnią i zainstalowanymi maszynami i to tam obecnie produkuje się filtry powietrza dla Logan. Roczna produkcja tych filtrów wynosi ok. 300.000 egzemplarzy. Dodatkowo do Dacii Logan MANN+HUMMEL produkuje w Brazylii filtr powietrza wraz z rurą ssawną dla wariantu Flex-Fuel (etanol-bioetanol lub mieszanka metanolu i benzyny).

 

Komentarze

Brak komentarzy!